Literatūra kitaip. Aštuonios pamokos Vilniuje

Saulėtą spalio 10 dieną mes, Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos trečiokai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Rūtos Pūrienės, Snieguolės Vanžodienės, Levutės Karčiauskienės ir Živilės Jurkšienės, literatūros mokėmės visai kitaip – dalyvavome integruotoje istorijos, dailės ir literatūros pamokoje ,,Renesansas ir barokas“ netradicinėje erdvėje – Vilniuje.

Pamokas vedė ne mūsų mokytojos, o gidai, kurie supažindino su XVI–XVII a. epocha. Pirmiausia stulbinančiu grožiu, įmantriomis puošybos detalėmis pribloškė Šv. Petro ir Povilo bažnyčia – labiausiai žinoma barokinė bažnyčia Europoje. Įdomu, jog šią bažnyčią statė kunigaikščio Paco pakviesti meistrai iš Šveicarijos ir Vokietijos. Ar žinojote, kad ši bažnyčia, viena iš pirmųjų penkių bažnyčių, pastatytų po Lietuvos krikšto, įeina į Europos gražiausių barokinių bažnyčių dešimtuką, o jos puošyba truko net 30 metų… Aplankėme ir Vilniaus katedrą, vaikščiodami Sapiegų parke įsivaizdavome save to meto didikų puotoje, o palaimos, sėkmės moksle prašėme šventųjų, kurių palaikai ilsisi stačiatikių cerkvėje… Vaikščiodami po Vilniaus senamiestį žavėjomės spindinčiais bažnyčių bokštais, jų architektūra, nepamiršome ir Radvilos Našlaitėlio, atvežusio į Lietuvą baroką… Bene didžiausią įspūdį paliko Vilniaus universitetas, įkurtas 1579m. Gidė papasakojo VU įkūrimo istoriją, lankėmės universiteto bibliotekoje, kurioje saugoma pirmoji lietuviška knyga, apžiūrėjome bažnyčią, kurioje teikiami VU baigimo diplomai, lipome į 48 metrų aukščio bokštą, iš kurio atsiveria Vilniaus panorama.

Džiaugiamės, kad gimnazijos administracija sudaro galimybę dalyvauti edukacinėse išvykose, netradicinėse pamokose, kuriose mes ne tik įgyjame literatūros, istorijos, dailės žinių, susipažįstame su savo šalies istorija, bet ir iš naujo atrandame savo kraštą.

 

III klasės mokinės Ugnė Karpavičiūtė ir Greta Jaruševičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close