Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis 2018 m. rugsėjo mėn. apžvalga Prienų rajone

 Per 2018 m. rugsėjo mėnesį Prienų rajono savivaldybėje užregistruota 687 infekcinės ligos (2,3 karto daugiau nei praėjusį mėnesį), iš jų 672 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (rugpjūčio mėn. tik 274 atvejai) bei 15 kitų užkrečiamųjų ligų atvejų, iš jų:

– 6 susirgimai žarnyno užkrečiamosioms ligomis;

– 4 Laimo ligos atvejai (2 kartus daugiau nei praėjusį mėnesį). Galima užsikrėtimo vieta – ligonių gyvenamoji aplinka (gyvena prie miškų), 2 ligoniai užsikrėtė grybaudami Prienų šile bei Žvėrinčiaus miške;

– po vieną vėjaraupių, virusinio meningito, skarlatinos atvejį;

– 1 enterobiozės atvejis;

– 1 susirgimas, susijęs su ŽIV liga.

 

 

Vilija Matulevičienė,
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamento Prienų skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close