Patirtimi dalijosi Baltijos šalių gydytojai ir slaugytojai

Rugsėjo 27–28 dienomis Birštono kurhauze vyko tarpautinė VIII Baltijos šalių slaugytojų, dirbančių su hemofilija sergančiais pacientais, konferencija, kurioje dalyvavo įvairių sričių medikai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.

 

Susirinkusius medikus pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, trumpai pristatydama Birštoną, palinkėdama gero darbo konferencijoje ir puikios nuotaikos kurorte.

Birštono sanatorijos „Tulpė“ direktorė Liucija Patinskienė paminėjo, kad sanatorijoje nuolat gydosi ir gauna reabilitaciją pacientai, kurių ligos atvejai bus aptarti konferencijos metu. „Hemofilija – ypatinga liga, kuriai skiriama daug dėmesio, kuo turime džiaugtis, bet yra ir nemažai spręstinų problemų“, – sakė L. Patinskienė.

Reikia priminti, kad 2013 m. balandžio 17 d. ,,Tulpės“ sanatorijos sudėtyje įsteigtas Suaugusiųjų hemofilija sergančių pacientų reabilitacijos centras. Tai vienintelis toks centras Rytų Europoje žmonėms, sergantiems ypač reta ir sunkia genetine liga. „Tulpės“ sanatorijos medicinos personalas ir gydytojai jau turi nemažai patirties gydant ir teikiant reabilitacijos paslaugas šia reta genetine liga sergantiems pacientams.

Pastaraisiais metais hemofilijai skiriama vis daugiau dėmesio, ieškoma naujų būdų ir metodų, kaip gydyti ligą, kokias taikyti prevencines priemones. Hemofilija – tai visą gyvenimą trunkanti nepagydoma liga. Išgijimo viltis siejama su genų terapija. Taigi, hemofilijos gydymas yra kompleksinis, trunka visą gyvenimą, tačiau jau gali būti gerai kontroliuojamas ir prognozuojamas.Visame pasaulyje taikomi tie patys gydymo principai, kurių pagrindas yra pakaitinė terapija, skiriant

trūkstamo kraujo krešėjimo faktoriaus koncentrato(KFK). Netinkamai gydoma hemofilija gali sukelti ir daugiau įvairių lėtinių ligų, su kuriomis teks gyventi likusį gyvenimą.

Kadangi dėl patirtos traumos konferencijoje nedalyvavo Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos prezidentas Egidijus Šliaužys, sveikinimo žodį tarė LSMU MA profesorė, Slaugos fakulteto dekanė Jūratė Macijauskienė.

Konferencijoje kalbėjo ir skaitė pranešimus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Suomijos ir Estijos specialistai, dirbantys su hemofilija sergančiais pacientais, dalijosi įgyta patirtimi bei praktinėmis žiniomis.

Pranešimą apie „Tulpėje“ veikiantį Hemofilijos centrą ir jo veiklą pristatė L. Patinskienė, patirtimi bei pastebėjimais apie procedūras ir kineziterapiją dalijosi ir personalo darbuotojai.

Konferencijos dalyviai turėjo progą apsilankyti Hemofilijos centre, susipažinti su jo veikla ir gydymo procedūromis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close