Dienotvarkėje – tik dešimt klausimų

Rugsėjo 27 d. vykęs Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo rekordiškai trumpas – darbotvarkėje tik dešimt klausimų. Sprendimai priimti gan greitai, oponentams „nelaužant iečių“, sklandžią posėdžio eigą stabdė tik Tarybos narių nusišalinimų svarstymas. Tarybos nariai privalo nusišalinti (nedalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimą), jei jų dalyvavimas gali sukelti interesų konfliktą.

Be diskusijų buvo pakeistas 2015 m. spalio mėnesį patvirtintas Prienų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas. Pakeitimų atsirado dešimtyje punktų ar papunkčių. Dauguma pakeitimų susiję su tuo, kad nuo kitų metų pradžios LR vietos savivaldos įstatyme vartota sąvoka „Savivaldybės kontroliuojama įmonė“ keičiama į sąvoką „Savivaldybės valdoma įmonė“. Reglamento pakeitimų prireikė ir dėl kitų LR vietos savivaldos įstatymo pakeitimų bei išbraukiant perteklines teisės normas.

Vienbalsiai buvo patvirtinti Prienų rajono savivaldybei skirtų mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos bei Prienų rajono savivaldybės mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarkos aprašai. Sprendimo projektus pristatęs Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas atkreipė dėmesį, kad priimami sprendimai ne dėl pinigų paskirstymo, bet tik dėl skirstymo tvarkos. Pirmame apraše pakeista ugdymo lėšų apskaičiavimo metodika (anksčiau ugdymo lėšos buvo apskaičiuojamos pagal mokinių skaičių, dabar – pagal klasių skaičių). Mokyklų vadovų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma koeficientais pagal LR valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo priedą. Pasikeitus šiam priedui ir nuo 2019 m. kovo 1 d. atsiradus pareiginės algos kintamajai daliai, buvo patvirtintas naujas mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarkos aprašas.

Pakeistas ir Mokesčio už vaikų išlaikymą Prienų rajono švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, nustatymo tvarkos aprašas. Jame atsirado punktas, kad mokestis neskaičiuojamas už tą dieną, kai vaikai, kuriems skirtas pritaikytas maitinimas, maitinami iš namų atsineštu maistu.

Vienbalsiai buvo pritarta, kad Išlaužo pagrindinėje mokykloje būtų padidintas leistinas pareigybių skaičius iki 30,3. Pusė (0,5) naujos pareigybės bus skirta mokytojo padėjėjui, kurio prireikė pradėjus ugdyti du pirmos klasės mokinius, iš kurių vienam Prienų švietimo pagalbos tarnyba yra rekomendavusi mokytojo padėjėjo pagalbą visos veiklos metu, o kitam – mokytojo padėjėjo pagalbą jos prireikus.

Atsakydamas į A. Šidlausko klausimą, kodėl nuolat prireikia naujų mokytojo padėjėjų, jei dalis vaikų, kuriems padeda mokytojo padėjėjas, išeina iš mokyklos, R. Zailskas apgailestavo, kad vaikų, kuriems rekomenduojama mokytojo padėjėjo pagalba, vis daugėja.

Buvo pritarta ir projekto „Prienų rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas“ įgyvendinimui. Šiame projekte, prie kurio 7,5 proc. lėšų prisidės ir savivaldybė, dalyvaus penkios viešąsias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos: VšĮ Prienų rajono PSPC, VšĮ Veiverių PSPC, VšĮ Jiezno PSPC, VšĮ Balbieriškio PSPC, VšĮ Stakliškių PSPC. Pasinaudoti kokybiškesnėmis sveikatos priežiūros paslaugomis galimybę turės 11 385 Prienų rajono gyventojai.Preliminari projekto vertė – daugiau nei 200 tūkst. eurų.

Diskusijų kilo priimant sprendimą dėl turto (buto) įsigijimo Prienų rajono savivaldybės nuosavybėn. Butai perkami įgyvendinant projektą „Prienų rajono socialinio būsto fondo plėtra“. Numatyta įsigyti 20 butų.

Sprendimo projekte buvo numatyta, kad už 25 tūkst. eurų bus perkamas dviejų kambarių butas, tačiau buto savininkė atsisakė jį parduoti. Buvo paaiškinta, kad butų savininkai kartais atsisako pasirašyti pirkimo–pardavimo sutartį, nes butai perkami pagal turto vertintojų nustatytą kainą, kuri būna mažesnė nei rinkos kaina. Vietoj anksčiau planuoto perkamas kitas – vieno kambario butas už 14 tūkst. eurų. Tai būtų jau dvidešimtasis butas, kurį savivaldybė įsigyja siekdama padidinti socialinio būsto fondą.

Sprendimo projektui pritarė 15 Tarybos narių, penki – susilaikė, vienas – nebalsavo.

20 Tarybos narių pritarė, du – susilaikė priimant sprendimą dėl Prienų rajono savivaldybės 2018 m. biudžeto pakeitimo.

Vienbalsiai buvo patvirtinta Prienų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto ataskaita. Į ataskaitą įtrauktas visas Prienų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas ir visi įsipareigojimai, t. y. kiekvienos Prienų rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos patikėjimo teise valdomas turtas ir įsipareigojimai.

Vienbalsiai buvo pritarta, kad Prienų rajono savivaldybės administracijai patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti būtų perduotas šiuo metu Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro patikėjimo teise valdomas nekilnojamasis turtas – pastatas (sandėlis), esantis Kęstučio g. 18C. Šis pastatas 2012 m. buvo pripažintas avariniu. Pastatą bus siūloma įtraukti į viešame aukcione parduodamų Prienų rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą.

Posėdžio pabaigoje Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė pakvietė dalyvauti gimnazijos šimtmečio šventėje, kuri vyks spalio 20 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close