Rudenį paskelbė mugė ir sporto šventė

Paskutinį rugsėjo šeštadienį visi prieniškiai ir miesto svečiai skubėjo į Prienų sporto arenos teritoriją, kur vyko Prienų krašto mugė ir sporto šventė „Rudens spalvos 2018“. Net ir saulė, paneigdama sinoptikų prognozes, šventės proga dosniai dalijo šilumą. Kaip kasmet ateina ruduo, taip jau daugybę metų Prienų krašte vyksta rudens šventė. Keičiasi vieta, forma, dalyviai, tačiau pasidžiaugti dosnaus rudens gėrybėmis ir spalvomis privalu kasmet.

Ruduo turi būti linksmas!

Šių metų šventę daina „Vyšnių sodai“, priminusia, kad su vasara atsisveikinome visai neseniai, pradėjo Veiverių KLC vokalinės studijos „Cukraus pudra“ duetas Elena ir Raminta.

Šventės šūkis – „Ruduo turi būti linksmas!“. Kitaip ir būti negali, juk „Rudens spalvomis“ pasipuošusi diena kvietė linksmybėms, sportinėms varžyboms, vaišėms, varžytuvėms ir nuoširdžiam bendravimui.

Vaikų jiems skirtoje erdvėje „Pasaką kuria vaikai“ laukė įdomūs užsiėmimai ir burbulų kaskados. Sportininkai varžėsi įvairiose rungtyse. „Gardžiausio patiekalo“ konkurso dalyviai demonstravo kulinarinio paveldo ir sveikos mitybos privalumus. Mugės prekeiviai siūlė įsigyti matytų ir nematytų gaminių.

Šventės pradžią paskelbė suplevėsavusi šventės vėliava ir Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko sveikinimas.

Merui vaikai padovanojo staigmeną – tuščią gėrybių maišą, reiškiantį kad jau laikas pradėti planuoti naujas iniciatyvas, rinkti naujas idėjas, pasiūlymus ir kaupti pinigėlius naujiems darbams, kad Prienų kraštas ir toliau klestėtų.

Šventės dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti baigiamo rekonstruoti stadiono – pasivaikščioti bėgimo takais, pamindyti naują dirbtinę aikštės dangą, o atsisėdus žiūrovų tribūnoje pasigrožėti Kūno kultūros ir sporto centro aerobinės gimnastikos sportininkių (trenerės Giedrė Vaitauskienė ir Kamilė Mickevičiūtė) pasirodymu.

Stadiono rekonstrukcijos darbų vertė – per 1,19 mln. eurų. Darbus atlieka UAB „Rūdupis“.

Šalia Sporto arenos jau prasidėję ir baseino statybos darbai.

Prienų krašto šimtmečio patiekalo autorė – Ramutė Dumalakienė

Net 24 dalyviai varžėsi „Gardžiausio patiekalo“ konkurse, kurio tikslas buvo puoselėti tradicinį kulinarijos paveldą, propaguoti sveiką mitybą, skatinti bendruomenės narių kūrybiškumą. Konkurse galėjo dalyvauti seniūnijų, įstaigų ir įmonių, nevyriausybinių organizacijų komandos, šeimos ir pavieniai asmenys. Patiekalus vertino specialiai šiam konkursui organizatorių sudaryta komisija, kuriai vadovavo Alytaus profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Lina Žiurinskienė.

Prienų krašto šimtmečio patiekalu buvo išrinktas bajoriškų šaknų turinčios jieznietės Ramunės Dumalakienės patiekalas „Bajorų gūžta“ – kepti kiaulienos šonkauliai, marinuoti raudonojo vyno padaže su česnakais ir rozmarinais, paskaninti medumi. Komisijos pirmininkė L. Žiurinskienė, kalbėdama apie šį patiekalą, sakė, kad jis sužavėjo savo originalumu, senovinio recepto pritaikymu šiuolaikinėje virtuvėje. R. Dumalakienė buvo apdovanota 100 eurų piniginiu prizu, Prienų r. savivaldybės dovanomis bei sertifikatu„Prienų krašto šimtmečio patiekalas“. Šis patiekalas bus rekomenduojamas gaminti Prienų r. savivaldybės maitinimo įstaigose.

Paskatinamaisiais prizais apdovanotos pakuoniškės Rūta Aliukonienė ir Sonata Radzevičienė (už sūrius ir šonkaulių kelmą), Balbieriškio seniūnijai atstovavusi Valė Pangonienė (už desertą „Kaštonai“) bei Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai Gediminas Dargevičius ir Lukas Kerevičius (už grybų sūrį ir grikių blynus).

Konkurso dalyviai taip pat rinko gardžiausią patiekalą. Daugiausiai balsų surinko Prienų sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ (pirmininkė L. Kalantienė) patiekalai: dzūkiška babka, grikių chalva, grikinė boba, grikių žiedų ir lapų arbata. Klubo šeimininkės buvo apdovanotos 50 eurų čekiu.

Be dovanų neliko nė vienas gardžių patiekalų autorius – visiems konkurso dalyviams buvo įteikti organizatorių padėkos raštai ir atminimo dovanos (rudens šventę priminsiančios prijuostės).

Patiekalų ir skonių įvairovė stebino bei džiugino ir komisijos narius, ir šventės dalyvius. „Revuonos“ bendruomenė siūlė paskanauti taukinės (užkulo), kurio receptas buvo žinomas dar XIV amžiuje, Paprienės bendruomenė vaišino tortu „Paprieniukas“, pagamintu iš… virtų bulvių, Jiezno seniūnijos atstovai – duonkepėje krosnyje 7 valandas kepta „Grafo žąsimi“, LSDP Prienų skyrius – keptos duonos ir sūrio tortu, balbieriškiečiai – šilkine koše, išvirta pagal Danutės Babrauskaitės-Černiuvienės, kilusios iš Uosos kaimo, mamos receptą, Dvariuko bendruomenė – tarke, kurią Antanas Bendrinskas išvirė pagal iš Pakuonio krašto kilusios močiutės receptą, bei švilpikais, dažnam ragavusiam priminusiais močiutės gamintus, naujaūtiškiai – duonos kepaliukuose patiekta grybiene, Veiverių seniūnijos atstovai – tuno tortu… Tai – tik dalis patiekalų, kuriuos šventės dalyviai galėjo paragauti ir užsirašyti receptus, kurie buvo pateikti prie kiekvieno patiekalo.

Apdovanoti konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojai

Šiemet Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas vėl pakvietė krašto gyventojus ir verslininkus puošti viešąsias erdves aplink namus ar įstaigas, daugiabučių kiemus ir balkonus.

Atsiliepdamos į raginimą Prienų rajono seniūnijos organizavo konkursus ir išrinko gražiausiai tvarkomas sodybas, daugiabučius, įstaigų ar įmonių teritorijas.

Nugalėtojams buvo įteiktos mero padėkos, lentelės su užrašu „Gražiausia sodyba“ (įstaiga, daugiabutis) bei Prienų krašto nuotraukų albumai.

Apdovanojimus pelnė: Balbieriškio parapijos bažnyčia (klebonas Remigijus Veprauskas), Daivos ir Raimundo Mieliauskų sodyba Balbieriškio mstl. (Balbieriškio seniūnija), Virginijos Juodžiukynienės (Čiudiškių k.) bei Inos ir Kęstučio Ruseckų, (Išlaužo k.) sodybos (Išlaužo seniūnija), Danutės Stankevičienės (Jieznas) bei Nijolės ir Algio Lukoševičių (Jieznas) sodybos (Jiezno seniūnija), Dainutės ir Mindaugo Alaveckų (Tartupio k.) bei Jurgitos ir Dainiaus Deltuvų (Naujosios Ūtos k.) sodybos (Naujosios Ūtos seniūnija), Aldonos Jakučionienės (Bačkininkų k.) bei Ramintos ir Tado Mickų (Pakuonio mstl.) sodybos (Pakuonio seniūnija), Ramintos ir Sauliaus Baranauskų (Prienai) bei Irenos ir Jono Plauškų (Strielčių k.) sodybos, daugiabučių kiemai Vytauto g. 30, Prienai (atstovė Angelė Kostė Micienė) bei Kęstučio g. 75, Prienai (atstovė Rita Margelevičiūtė) ir VšĮ Prienų ligoninė (direktorė Jūratė Milaknienė) (Prienų seniūnija), Palmiros ir Romo Kuklių sodyba (Pieštuvėnų k.) ir daugiabutis Kauno g. 11A, Stakliškių k. (atstovė Julė Ražaitienė) (Stakliškių seniūnija), Irenos ir Kastyčio Tarasevičių (Klebiškio k.) bei Audronės ir Ginto Galinių (Ingavangio k.) sodybos (Šilavoto seniūnija), Dianos ir Rimanto Danisevičių (Mauručių k.) bei Jūratės ir Žydrūno Ramilių (Veiverių mstl.) sodybos (Veiverių seniūnija).

Sveikiausia įstaiga – Socialinių paslaugų centras

Siekiant skatinant sveikos gyvensenos iniciatyvas įmonėse ir įstaigose, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius bei domėjimąsi savo sveikata buvo surengtas konkursas „Sveikiausia įmonė/įstaiga 2018“. Konkursą organizavo Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Konkurso nugalėtoju tapo Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro kolektyvas, kuris buvo apdovanotas piniginiu prizu, diplomu, gėlėmis, Prienų krašto nuotraukų albumu bei lentele su užrašu „Sveikiausia įstaiga 2018“. Antrąją vietą užėmė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Alytaus skyriaus Prienų poskyrio, trečiąją – UAB Prienų butų ūkio kolektyvai. Jiems taip pat įteikti diplomai bei dovanos.

Padėkomis apdovanoti ir Alytaus apskrities VPK Prienų policijos komisariato, UAB SCAPA BALTIC kolektyvai.

 

Sporto šventėje – šimtai sportininkų

Sportininkai jėgas galėjo išmėginti tradiciniame bėgime „Prienai 2018“, krepšinio 3×3, stalo teniso ir sportinio ėjimo varžybose. Varžybų rezultatus galima sužinoti www.prienusportas.lt.

Futbolo aistruolius nudžiugino Prienų komandos pergalė Lietuvos futbolo federacijos III lygos varžybose. Prienų futbolininkai 4:1 nugalėjo komandą „HegelmannLitauen B“ (Kauno r.).

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close