Stipriausi Lietuvos vyrai – birštoniečiai

Rugsėjo 22-ąją Birštono vasaros estradoje vyko tradicinė galiūnų šventė „Birštono galiūnas 2018“. Šiemet kartu su tradiciniu Birštono galiūnų turnyru vyko ir Lietuvos galiūnų jaunimo amžiaus grupės iki 23 metų čempionatas, atletų svorių klasių 90 kg ir 105 kg čempionatas. Taigi, renginyje dalyvavo kaip niekad gausus būrys stiprių žmonių. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtas ir oficialus moterų čempionatas.

Birštone vykusiose galiūnų varžybose tarp daugumos vyrų pirmą kartą dalyvavo ir keturios moterys. Plojimais buvo pasitiktos Ieva Vinkšnaitė, Dalia Jakučionienė, Evelina Malinauskaitė ir Lina Linkaitė. Niekas ypatingų rezultatų, tokių, kokių pasiekia vyrai, ir nesitikėjo, tačiau moterys parodė, kad ne iš kelmo spirtos.

Moterys kėlė rąstą, sveriantį 47 kg, Apolono ašį, kurios svoris – 100 kg, vertė automobilio padangą, sveriančią 150 kg (vyrams teko galynėtis su 360 kg padanga) ir nešė naščius, kurių svoris 60 kg.Vyrams svoriai buvo parenkami pagal svorio kategorijas.

Šiame čempionate dalyvavę galiūnai varžėsi keliose rungtyse: iki 90 kg, iki 105 kg, taip pat jaunimo grupėje ir pačioje svarbiausioje – „Birštono galiūno 2018“ rungtyje.

Atletų grupėje iki 90 kg varžėsi Edvinas Statkevičius, Žydrūnas Kušeliovas, Ramūnas Liebus, Gintaras Kunigėnas ir Gytis Zabarauskas.

Svorio kategorijoje iki 105 kg varžėsi Vytenis Pauža, Rokas Černevičius, Modestas Beinoravičius, Edgaras Stasiukevičius, Gintaras Šiaulys, Antanas Žiurauskas ir Arvydas Mišeika.

Jaunimo amžiaus iki 23 metų grupėje varžėsi daugelio pasaulio jaunimo čempionatų dalyvis Martynas Brusokas, Mantas Grušas, Darius Mikalauskas ir Mantas Lalas. Reikia priminti, kad Mantas Lalas yra trečias brolis, kuris kartu su Mariumi ir Vytautu dalyvauja galiūnų varžybose.

Dėl Birštono galiūno vardo susirungė rimčiausi ir galingiausi vyrai: Mantas Virbickas, Audrius Jakubaitis, Saulius Skikas, Mindaugas Jaras ir birštoniškis Vidas Blekaitis. Šiems galiūnams reikėjo įveikti papildomą rungtį.

Reikia pasidžiaugti, kad šioje galiūnų šventėje dalyvavo du birštoniečiai ir abu savo svorio kategorijose laimėjo pirmąsias vietas.

Susumavus visų rungčių rezultatus, moterų grupėje ant aukščiausios pakylos užlipo Ieva Vinkšnaitė, kuri atkakliai rungėsi su varžove Lina Linkaite, užėmusia antrąją vietą. Kilus neaiškumams, teisėjai leido Linai vieną rungtį net pakartoti…

Vidui Blekaičiui, surinkusiam 24 balus, atiteko „Birštono galiūno 2018“ titulas, o Antanas Žurauskas, kaip tik sekmadienį švenčiantis savo gimtadienį, gavo gražią dovaną – tapo nugalėtoju iki 105 kg kategorijoje.

Jaunimo grupėje pirmąją vietą laimėjo daug titulų turintis galiūno Sauliaus Brusoko sūnus Martynas Brusokas, savo įskaitoje surinkęs 23 balus.

Iki 90 kilogramų vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo Ramūnas Liebus, surinkęs 31 tašką.

Renginio metu ir žiūrovai galėjo išbandyti savo jėgas laikydami ištiestoje rankoje benzininį pjūklą. Tarp vyrų buvo ir viena mergina Rebeka, kuri taip pat puikiai pasirodė.

Varžyboms teisėjavo Stanislovas Martinaitis ir Saulius Brusokas, apdovanojimus teikė galingiausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas ir Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Vytas Kederys.

Galiūnų turnyras buvo įspūdingas, oras taip pat palankus, tik žiūrovų buvo nedaug, mat šeštadienį daugelis, jei nebuvo išvykę į susitikimą su popiežiumi, tai tikriausiai stebėjo jo vizitą per televiziją.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close