Susitikimas su kelionių organizatore Žydrone Lukšyte

Ketvirtadienį, rugsėjo 20 dieną, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Pajusk pasaulį bibliotekoje“ renginys – susitikimas su kelionių organizatore Žydrone Lukšyte ir jos knygos „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais“ pristatymas.

 

Knygos autorė ir keliautoja pasakojo, kaip paliko komfortišką gyvenimą, gerą darbą banke ir priėmė iššūkį keliauti. Kelionė buvo netrumpa, užtruko 15 mėnesių –jos metu aplankyta 13 Pietų Amerikos šalių ir dar Karibų valstybė. Pasak Žydronės, keliauti teko įvairiausiu transportu: autobusu, sunkvežimiu, laivu, lėktuvu ir pėsčiomis. Tačiau tai, kiek teko pamatyti ir išgyventi, sunku sutalpinti net ir į storiausią, labiausiai nuotraukomis iliustruotą knygą.

„Knygą parašiau prabėgus trejiems metams po kelionės, kai visi įspūdžiai jau buvo susigulėję. Tai knyga apie kelionę, svajonę ir virsmą, kaip galima pakeisti savo gyvenimą. Tai ne tik kelionės, bet ir svajonės išsipildymo istorija“, – sakė keliautoja.

Pasakodama apie savo kelionės patirtis, Žydronė kalbėjo apie kiekvieną aplankytą šalį, jos įspūdingą gamtą bei žmones, kurie yra bene svarbiausia dalis. Pasak jos, viskas kelionėje džiugina: kalnai, ledynai, dykumos, stepės, taip pat krašto kultūra ir istorija, atrastos patirtys ir galimybė pabūti pačiam su savimi. Tokioje ilgoje ir sudėtingoje kelionėje labai svarbi akistata su savimi, mokėjimas išgyventi minimaliomis sąnaudomis, kitaip sakant, įgyti „sraigės sindromą“ – kai viską, ko reikia, turi su savimi. Iš tikrųjų, žmogui reikia labai nedaug…

Labai šiltai ir nuoširdžiai pasakodama apie aplankytas šalis, Žydronė paminėjo, kad Pietų Amerikos šalyse yra be galo daug gamtos sukurtų stebuklų, prieš kuriuos žmogus pasijunta toks mažas ir nereikšmingas. Didelį įspūdį keliautojai paliko Andų kalnai, Ignazu krioklys, Patagonija, Peru, Ujunio dykuma, kelionė Amazone, kuri yra tikras gamtos stebuklas. Na, ir kaip visada, buvo kažkas labai svarbaus ir stebuklingo. Tai – Mačiu Pikčiu – jausmas kalno viršūnėje ir apačioje labai skiriasi. Labai.

„Daugelis nesiryžta tokiai ilgai kelionei, nėra sąlygų. Tačiau, kai labai nori, tai ir gali. Arba, kai niekas nepadeda – padėk pats sau. Kelionėje atsikračiau daug šiukšlių ir kai kurių stereotipų. Kelionė – tai bėgimas ne nuo savęs, bet į save. Arba – drąsa svajoti…“, – sakė Žydronė.

Keliautojos pasakojimas ne vieną užkrėtė kelionių aistra. Ar leisis kas nors į kelionę, ar ne, bet tą gražią ir spalvotą knygą su daugybe fotografijų tikrai įsigis.

Žydronė dabar yra kelionių vadovė po Pietų Amerikos šalis. Vyksta ten su grupėmis mažiausiai 3 savaitėms, kad žmonės galėtų pamatyti daug nuostabių dalykų, o dažnas išbandytų save ir įgyvendintų didžiąją gyvenimo svajonę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close