Tranzitinio transporto eismas per Prienus uždraustas

Po didelių Savivaldybės pastangų Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pagaliau suderino rekonstruojamo valstybinės reikšmės magistralinio kelio A 16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožo nuo 96,13 iki 97,42 km, kuris sutampa su F. Martišiaus ir Vytauto g., eismo organizavimo schemą – tranzitinis transportas nukreipiamas nuo Prienų miesto aplinkiniais keliais. Tokią pat schemą buvo siūliusi patvirtinti Savivaldybės saugaus eismo komisija dar 2018 m. vasario 15 d. posėdyje, kuriame pritarė UAB „Fegda“ prašymui uždaryti eismą rekonstruojamame ruože su sąlyga, kad visi pagrindiniai srautai keliuose nuo Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus būtų iš anksto nukreipti aplinkiniais keliais.
   Ilgą laiką Kelių direkcija neatsižvelgė į Savivaldybės prašymus ir reikalavimus bei įrodinėjo, kad visiškai nukreipti tranzitinius transporto srautus nuo Prienų miesto nėra galimybių. Tiesa, po Savivaldybės mero A. Vaicekausko vizito į Kelių direkciją birželio mėn. Direkcija nurodė Rangovui UAB „Fegda“ įrengti papildomus nukreipiamuosius ženklus Nr. 624 „Apylankos schema“ valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ties Jiezno miesteliu, taip pat skirtingų lygų kelių A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ir Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus transporto mazge, nurodančius apylankos schemą ir leidžiančius pasirinkti alternatyvų maršrutą nevažiuojant Prienų miesto vietinės reikšmės keliais (gatvėmis). Tačiau taip tranzitinio transporto nukreipimas nuo Prienų buvo užtikrintas tik iš dalies.
   Rugpjūčio 3 d. Kelių direkcija atsiuntė suderinti eismo organizavimo schemą, kurią patvirtino  Savivaldybės saugaus eismo komisijos pirmininkas A. Marcinkevičius. Pagal naująją schemą tranzitinio transportas turi aplenkti Prienų miestą.
   Rugpjūčio 20 d. Rangovų užsakymu pagaminti ženklai pradėti statyti pagrindiniuose keliuose, jie galios iki 2018 m. gruodžio 15 d.
   Atsiprašome Prienų miesto gyventojų ir visų eismo dalyvių, kurie dėl kelio rekonstravimo darbų patiria laikinų nepatogumų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close