ARATC pasiekta pažanga maloniai nustebino Seimo narius

Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre apsilankę Seimo nariai Virginija Vingrienė ir Petras Valiūnas stebėjosi ne tiek ir ne tik pasiekta pažanga perdirbant atliekas ir jas išrūšiuojant, bet tuo, kad rimtai dirbant aplinkosaugos srityje galima pasiekti labai aukštų rezultatų.

„Galime nustebinti įrangos ir technologinių procesų modernumu, bet mūsų tikslas – ne stebinti, o tinkamai už mažiausią savikainą sugebėti sutvarkyti Alytaus regiono atliekas“, – sakė politikus su technologijų centre sukurta pažangia atliekų tvarkymo sistema bei galimybėmis supažindinęs Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Anot jo, Alytaus RAC technologijų centras, jame veikiančios technologinės linijos bei dirbantis personalas atitinka aukščiausius Europos valstybių standartus, o sukaupta patirtis jau domina ne vieną užsienio valstybę.

Alytaus regione išrinkti Seimo nariai V. Vingrienė ir P. Valiūnas domėjosi, kaip sekasi kurti ir tobulinti regioninę atliekų tvarkymo infrastruktūrą, su kokiomis problemomis susiduria atliekų tvarkytojai, kokie politiniai sprendimai palengvintų jų darbą ir pagerintų situaciją atliekų tvarkymo srityje.

Seimo nariai apžiūrėjo technologijų centre įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, mechaninio bei biologinio apdorojimo įrenginius (MBA), domėjosi elektros energijos gamyba iš atliekų ir galimybėmis deginti tam tikrą atliekų dalį.

Pasak ARATC direktoriaus A. Reipo, šiandien yra trys esminės neišspręstos problemos: perteklinis reikalavimas registruoti visus atliekas atvežančius gyventojus, išrūšiuotų atliekų panaudojimas ir atliekų tvarkymo centruose iš biodujų pagamintos elektros energijos supirkimas.

„Mums pavyko pasiekti, kad Alytaus RATC gali apsirūpinti savo pagaminama elektros energija visą technologijų centrą, kuriame veikia MBA, didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė, sąvartynas, ir dar daugiau kaip antra tiek šios energijos parduoti“, – sakė A. Reipas.

Tačiau jo teigimu, iš energijos gamyba iš biodujų nėra skatinama, jos supirkimo kaina yra maža. Pasak direktoriaus, valstybei nustačius vienodą skatinimo politiką, kaina gyventojams už atliekas galėtų mažėti maždaug 5 procentais.

Seimo narė V. Vingrienės, kuri yra ne tik Aplinkos apsaugos, bet ir Energetikos komiteto narė patikino, kad jau artimiausiame komiteto posėdyje ji kolegoms referuos apie tokią situaciją ir sieks, kad būtų nustatytas energijos iš biodujų gamybą skatinantis jos supirkimo tarifas.

Jis taip pat pažadėjo operatyviai reaguoti į kitas išsakytas problemas „Manau, kad reikės su Aplinkos ministru diskutuoti šiuo metu galiojančios tvarkos registruoti visus atliekas atvežančius asmenis ir jų atvežamų atliekų kiekį. Negalima vieną dieną raginti žmones tvarkyti ir rūšiuoti atliekas, o kitą dieną sudaryti įvairias kliūtis, kad jie to nedarytų“, – kalbėjo V. Vingrienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close