Prie Ringio ir Peršėkės praūžė šventinis viesulas

Liepos 20–22 d. Balbieriškyje šurmuliavo tradicinė seniūnijos vasaros šventė „Prie Ringio ir Peršėkės“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventę organizavo Balbieriškio seniūnija, Balbieriškio KLC, Balbieriškio miestelio biblioteka, Balbieriškio pagrindinė mokykla, bendruomenė „Balbieriškis“, o prisidėjo labai didelis būrys rėmėjų bei partneris – Prienų rajono savivaldybė.

Šventė Balbieriškyje ūžė tris dienas

Šventė prasidėjo jau penktadienį balbieriškietės Marijos Navickienės rankdarbių paroda, vaikai mokėsi gaminti rankų darbo saldumynus, o bažnyčioje buvo pristatytas kraštiečio Remigijaus Veličkos kino filmas „Žmonės, kurie pastatė bažnyčią“.

Šeštadienį nuo pat ryto Balbieriškio pagrindinės mokyklos sporto aikštyne ir Dvaro parko stadione vyko futbolo, krepšinio, tritaškių metimo, paplūdimio tinklinio, badmintono ir smiginio varžybos bei žaidimai vaikams.

Pavakare šventė persikėlė į Dvaro parką, į kurį, nešina didžiule trispalve, atėjo Balbieriškio seniūnijos bendruomenės, svečių ir saviveiklininkų eisena.

Didžiausia dovana – atstatyta bažnyčia

Balbieriškio seniūnijos bendruomenė didžiuojasi ne tik švęsdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir daugybe reikšmingų įvykių bei iškiliomis asmenybėmis. Didžiausia dovana Balbieriškio kraštui – atstatyta Balbieriškio parapijos bažnyčia. Balbieriškyje daugiau nei per 500 metų, kai čia buvo įkurta parapija, bažnyčia atstatyta jau penktą kartą.
Senoji bažnyčia visiškai sudegė 2013 m. rugpjūčio 8-osios naktį. 2015 m. pradėta statyti nauja bažnyčia, kuri konsekruota 2018 m. kovo 3 d. Bažnyčios architektas Vilius Urbonas, statybas vykdė bendrovė „Archis“, kuriai vadovauja Jonas Urbonas.

Bažnyčios statybos mecenatai – Gražina ir Arvydas Paukščiai. Šiemet išplėstinėje Balbieriškio seniūnaičių sueigoje buvo nuspręsta, kad būtent jiems už ypatingus nuopelnus Balbieriškio kraštui turi būti suteikti Balbieriškio miestelio Garbės piliečių vardai, beje, pirmą kartą miestelio istorijoje. „Balbieriškis išsiskiria tuo, kad visi – seniūnija, kultūros ir laisvalaikio centras, mokykla, biblioteka, bendruomenės, parapija, sveikatos įstaiga – dirba išvien ir prisideda, kad Balbieriškis būtų gražus ir klestintis, kad būtų surengta puiki šventė. Šiais metais didžiausia dovana Balbieriškiui – pastatyta nauja bažnyčia. Prieš keletą metų, kai sudegė senoji, nedaug kas tikėjo, kad taip greitai ir sėkmingai bus pastatyta nauja bažnyčia. Tas stebuklas įvyko dėl to, kad jūs esate atkaklūs, darbštūs ir dirbate kartu. Ir bažnyčios rėmėjai atsirado, nes jie patikėjo šaunia, sutelkta bendruomene“, – kalbėjo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, sveikindamas šventės dalyvius ir įteikdamas apdovanojimus Gražinai ir Arvydui Paukščiams.

„Balbieriški, kampeli tu širdžiai brangus, kiek daug gerų žmonių tu turi. Branginkite tai, ką turite, mylėkite vieni kitus!“ – dėkodamas už dėmesį sakė A. Paukštys.

Seniūnijos garbės ženkleliais už ypatingus nuopelnus Balbieriškio kraštui buvo apdovanoti Balbieriškio parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, bažnyčios projektuotojas Vilius Urbonas, bažnyčios statytojas Jonas Urbonas ir balbieriškietis Remigijus Simanavičius, sukūręs, išdrožęs ir miesteliui padovanojęs medžio skulptūras.

Dainų pynė mieliausiam kraštui

„Kiekvienam savas kraštas yra mieliausias bei gražiausias. Man didelė garbė ir džiaugsmas čia būti, dirbti ir gyventi“, – linkėdamas gražios šventės ir linksmos kasdienybės kalbėjo Prienų r. savivaldybės mero pavaduotojas ir šventės „Prie Ringio ir Peršėkės“ globėjas Algis Marcinkevičius.

Šventės metu buvo apdovanoti ir sporto varžybų nugalėtojai. Futbolo turnyre vaikų pogrupyje nugalėjo komanda „Jaunieji talentai“, vyrų pogrupyje – komanda „Giminės ir Ko“. Krepšinio varžybose „3X3“ nugalėjo komanda „Vienybė“, paplūdimio tinklinio varžybose – „Mažieji bebrai“. Badmintono turnyro nugalėtoja merginų pogrupyje tapo Gerda Trakymaitė, vaikinų pogrupyje – Rytis Bucevičius, smiginio turnyre taikliausias buvo Rytis Bucevičius.

Didelę puokštę dainų, šokių ir muzikos miestelio gyventojams ir svečiams dovanojo Balbieriškio miestelio bei svečių kolektyvai. Šventės pradžioje daina „Mano Lietuva“ susirinkusiuosius pasveikino rajono profesionalių muzikantų sekstetas. Meninę programą pradėjo Balbieriškio pagrindinės mokyklos vaikų liaudiškų šokių kolektyvas „Ringutis“ (vad. R. Švedienė). Visoms į šventę atėjusioms močiutėms dainą skyrė iš Prienų atvykusi mažoji solistė Emilija Levinskaitė. Smagiu šokiu džiugino Prienų KLC liaudiškų šokių ansamblis „Trapukas“ (vad. D. J. Aksenavičius), Balbieriškio KLC ritminių šokių grupė „Fidema“ (vad. D. Alaveckienė), skambiomis dainomis – Balbieriškio KLC folkloro ansamblis „Dūmė“ (vad. D. Zagurskienė ir D. Alaveckienė), liaudiškos muzikos kapela „Temela“ (vad. M. Bartusevičius),Veiverių KLC vokalinis ansamblis „Cukraus pudra“, atlikėjas Romas Kuncevičius. Koncertinėje programoje taip pat pasirodė Marijampolės KC Meškučių skyriaus vaikų vokalinis ansamblis „Žibuoklės“ ir moterų vokalinis ansamblis „Žiedė“, Šakių KC folkloro ansamblis „Šakija“, Marijampolės KC moterų vokalinis ansamblis „Savito“, kantri stiliaus muzikos kapela „Sadūnai“, vokalinis duetas Virginija ir Raminta, grupės „Dainiai“, „Bent“ ir „Vairas“.

Šventinį vakarą vainikavo įspūdingas fejerverkas.

Sekmadienį esami ir buvę balbieriškiečiai bei miestelio svečiai dalyvavo Šv. Magdalenos atlaiduose Balbieriškio parapijos bažnyčioje, po jų – šventinėje agapėje, kur koncertavo Balbieriškio KLC saviveiklininkai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close