Prienų bažnyčioje konsekruotas naujasis altorius

Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčios bendruomenė šventė svarbų įvykį – iškilmingą naujojo bažnyčios altoriaus konsekravimą. Iškilmėse dalyvavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, šv. Mišias už parapiją, visus jos gyventojus ir geradarius kartu su vyskupu aukojo Aleksoto Šv. Kazimiero parapijos klebonas kanauninkas Valius Zubavičius ir Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos klebonas kanauninkas dekanas Jonas Baliūnas. Iškilmių metu buvo pašventinta ir nauja sakykla.

Altorius – svarbiausia bažnyčios vieta

Naujasis altorius įrengtas pagal Vatikano II Susirinkimo liturginius reikalavimus ir atitinka bažnyčios architektūrinį stilių. Altorius pagamintas Osvencime (Lenkija), bažnytinių baldų dirbtuvėje.

Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčios klebonas Jonas Baliūnas priminė, kad bažnyčios altorius yra vieta, kur aukojama Šventoji Mišių auka. Altorius mums primena Kristų, kuris už visus žmones pasiaukojo ant kryžiaus. Kunigas ar vyskupas, aukodamas šv. Mišias, vos priėjęs prie altoriaus, jį pagarbiai pabučiuoja, o per iškilmingas apeigas smilko, apeidamas aplinkui. Šv. Mišių pabaigoje, palaiminęs susirinkusiuosius, kunigas ar vyskupas altorių vėl pabučiuoja, taip išreikšdamas pagarbą Kristui. Vyskupas kryžiaus ženklu tepa altoriaus mensą Katedroje Didįjį Ketvirtadienį pašventintu (Krizmos) aliejumi ir palydi specialia malda: „Pažvelk, Viešpatie, į šį altorių, paruoštą švęsti Tavo paslaptis. Tebūnie jis mūsų garbinimo ir padėkos Dievui centras. Tebūnie aukuras, ant kurio sakramentų pavidalu aukojame Tavo Sūnaus auką. Tebūnie stalas, ant kurio laužome gyvenimo Duoną ir geriame vienybės Taurę. Tebūnie šaltinis, iš kurio trykšta amžinasis išganymo vanduo.“

Altoriaus dešinėje pusėje yra įrengtas pulpitas (sakykla) – Dievo žodžio stalas. Nuo jo bažnyčioje susirinkusiems žmonėms tinkamai pasiruošę pasauliečiai skaito Šventojo Rašto skaitinius, vyskupai, kunigai ir diakonai skelbia Evangeliją, pamoksluose paaiškina girdėtus Viešpaties žodžius, perteikia katalikų bažnyčios mokymus.

 

Vyskupas ragino skirti laiko dvasiniams dalykams

Kreipdamasis į tikinčiuosius ir sakydamas pamokslą Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila priminė, kad bažnyčia turi savo reikalavimus ir joje taip pat vyksta pokyčiai. Vatikano II Susirinkime šalia įvairių bažnyčios gyvenimo aktualijų buvo aptarti ir liturginiai dalykai – buvo stengiamasi Eucharistijos šventimą priartinti prie žmonių: kunigas atsisuko veidu į tikinčiuosius, altoriai taip pat pasislinko arčiau žmonių, tačiau liko ypatingoje bažnyčios vietoje – presbiterijoje.

Altorius primena stalą, prie kurio vyko Paskutinė vakarienė ir buvo įsteigtas Eucharistijos sakramentas.

Nuo seno bažnyčių altoriai buvo puošiami krikščioniška simbolika. Ir naujojo Prienų bažnyčios altoriaus priekinėje dalyje yra įprasti simboliai IHS, ženklinantys Kristų – mūsų Atpirkėją.

Ant viršutinės altoriaus dalies, vadinamos mensa, po konsekravimo tiesiamos staltiesės. Jos primena drobules, kuriose buvo suvyniotas nukryžiuotasis Viešpats.

Vyskupo R. Norvilos teigimu, ir bažnyčia, ir joje esantis altorius, ir pats Mišių aukojimas turi labai daug simbolių, kuriuos apmąstant galime geriau pažinti tikėjimo slėpinius. Ir tai mus augina vienybėje su Viešpačiu, o mūsų tikėjimą daro vis gilesnį ir tvirtesnį.

Pasak vyskupo, altoriaus konsekravimas – itin svarbus momentas. Altorius yra ir stalas, prie kurio susirenkame dvasinei puotai, kaip šeima susirenka bendrystei – ne tik pasistiprinimui maistu, bet ir šeimos sustiprinimui. Prie altoriaus susirenkanti Dievo tauta išgyvena tikėjimo bendrystę.

„Pulpitas (sakykla) duoda galimybę išgirsti Dievo žodį. Žmogus skubėdamas kasdienybėje dažnai nesuranda pakankamai laiko apmąstyti Dievo žodį, gilintis į jį. Bažnyčia ragina, kad šventą dieną – sekmadienį –paliktume visus darbo rūpesčius (net žoliapjoves bei kitus panašius įrankius) ir skirtume šiek tiek laiko dvasiniams reikalams – Kristaus mokymui, Dievo žodžiui, kad nusiraminę po visų darbų ir rūpesčių galėtume tą mums labai svarbų Dievo žodį geriau suprasti, kad jo dėka galėtume taip keisti ir tvarkyti savo gyvenimą, kad pasiektume ir Amžinybę“, – kalbėjo vyskupas.

Jis ragino neskubėti, nebėgti, nes beskubant pritrūksta vietos ir laiko Dievui, liudyti ir dalintis savo tikėjimu, kuris auga ir stiprėja lankantis Dievo namuose, stiprinantis šventa Eucharistija, Susitaikinimo sakramentu, bei linkėjo, kad tikėjimas, kuris auga bendrystėje, būtų gyvybingas, džiugus ir drąsus, kad palaikytų mus kasdieniuose sunkumuose.

Po apeigų pasirašė konsekravimo aktą

Vyskupas R. Norvila patepė altorių Šventuoju krizmos aliejumi ir smilkė smilkalais. Altorius buvo uždengtas staltiesėmis, papuoštas gėlėmis, ant jo pastatytos vaško žvakės, kurios buvo uždegtos nuo velykinės žvakės ugnies.

Altoriaus konsekravimo iškilmėms ir šv. Mišioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas R. Norvila.

Prienų parapijos Kristaus Apsireiškimo bažnyčios altoriaus konsekravimo aktą 2018-aisiais Viešpaties Jėzaus Kristaus metais liepos 22 d. popiežiui Pranciškui valdant Katalikų bažnyčią, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metus pasirašė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, dalyvaujant Vilkaviškio katedros Kapitulos pirmininkui ir Vilkaviškio katedros klebonui dek. prel. kan. Vytautui Gustaičiui, Aleksoto parapijos klebonui Valiui Zubavičiui, Prienų parapijos klebonui kan. Jonui Baliūnui, Prienų parapijos alt. jub. mons. Juozapui Užupiui, Prienų parapijos vikarui kun. Vitalij Volodkovič, Prienų r. savivaldybės merui Alvydui Vaicekauskui bei parapijos atstovams Rimai Sodaitienei, Sauliui Kondrotui, Gediminui Olsevičiui, Vytautei Kurtovienei, Vytautui Stravinskui.

Po šv. Mišių bendravimas tęsėsi Parapijos namų salėje vykusioje agapėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close