Mintimis dalijasi praeiviai. Ar pritariate genetiniams bandymams?

Aldona Baranauskienė

Nepritariu, kad maistui būtų vartojami genetiškai modifikuoti augalai, gyvūnai, juk viskas atsiliepia žmogaus sveikatai. Nepritariu net ir tam, kad tokie greitai užauginami maisto produktai būtų skirti badaujančių šalių žmonėms. Sveikas protas sako, kad negerai ir tai, jei žmogui bus įsodinami išauginti organai, taip gelbstint jo gyvybę. Jei pačiai prireiktų, nežinau, ką sakyčiau, bet kol kas manau, kad nereikia per daug kištis į Dievo valią. Aš – už natūralumą. Bent jau stengiuosi, juk nežinai, nei ką valgai, nei kuo rengiesi. Mano manymu, genetiniai tyrimai pateisinami tik medicinoje, kai siekiama nustatyti ligas: apsigimimus, onkologinius susirgimus ir pan.

Tomas

Jei bandymai atliekami laikantis standartų, saugiai, manau, nieko blogo. Bet kas gali tai garantuoti? Kai išvedamos augalų veislės, atsparios ligoms, kenkėjams, atrodo – gerai, bet kaip tai paveiks valgytojus? Kol kas ilgalaikių stebėjimų duomenų nėra, nes tai dar gana nauja mokslo šaka. Europos Sąjungoje standartai griežtesni nei JAV, bet kai yra ir daug nepotizmo, korupcijos, nėra garantijų, kad tų standartų laikomasi.

Arūnas Balnanosis

Man asmeniškai tas pats, ką tie mokslininkai daro, juk mes nieko nepakeisime – jie darys, ką norės. Ten, kur dideli pinigai, mes, paprasti žmonės, bejėgiai. Mokslas turi eiti į priekį, o ar mes vartosime tuos genetiškai pakeistus produktus, mūsų pačių pasirinkimas. Man, pavyzdžiui, labai patinka lietuviški lašiniai, kuriuos aš perku iš patikimų žmonių, o ką parduoda parduotuvėse, nežinai, ypač kalbant apie pigiausius produktus. Sunku konkrečiai pasakyti, gerai ar ne yra genetiniai bandymai, sunku. Gal medicinoje, farmacijoje – gerai, o kai kur kitur – ne. Viskas turi būti proto ribose. Bet juk viską valdo pinigai…

Inga Didžiulienė

Manau, kad mes dažniausiai susiduriame su genetiškai modifikuotais maisto produktais, o tai, mano manymu, nėra gerai. Jeigu viščiukas užauga per mėnesį, tai jau nenormalu. Šaunu, kad mokslas gali padėti nustatyti sunkias ligas, bet augalai tegu geriau auga patręšti mėšlu, o ne visokiausiais priedais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close