Jubiliejinės Klebiškio Joninės

Kaip greitai praėjo dešimt metų nuo pirmųjų, tada ką tik įsikūrusios Klebiškio kaimo bendruomenės „Klevas“ surengtų Joninių „Trumpiausia tūkstantmečio naktis“. Joninės nuo tada tapo mūsų kaimo gražiausia ir linksmiausia tradicine vasaros švente.

Šiemet birželio 23 dieną pagerbėm visus Klebiškio Jonus ir Janinas – aplankėme juos namuose, įteikėme ąžuolo vainikus, dvylikos vaistažolių puokšteles, atminimo dovanėles ir pakvietėm vakare atvykti į kaimo bendruomenės šventę „Jubiliejinės Klebiškio Joninės“. Kas neišsigando lietaus ir atvyko švęsti Joninių, tikrai nepasigailėjo. Kol už lango lijo, bendruomenės salėje merginos pynė vainikėlius – žydinčių žolynų jau iš ryto buvom prisikupoliavę visą kibirą. Dešimt laimingųjų dalyvavo nuotaikingoje Joninių loterijoje, du į šventę atvykę Jonai ir Janina buvo apdovanoti specialiaisiais prizais – Teleloto bilietais. Labai džiaugėmės, kad į šventę atvyko buvusi bendruomenės pirmininkė Snieguolė Arlauskienė, visi kartu prisiminėm, kaip buvo linksma tada, per pirmąsias Klebiškio Jonines.

  Kai tik aprimo lietutis, merginos skubėjo mėtyti vainikėlių į žolynais apkaišytą kupolių medį, juk visoms rūpėjo, po kelerių metų ištekės. Kuriant Joninių laužą, per visą dangų nušvito ir vaivorykštė, tarsi vainikuodama mūsų šventę. Įsidegus laužui visi prie jo nusifotografavom. Baigiant degti laužui, atsirado ir keli drąsuoliai vaikinai, nepabijoję šokti per laužą, kad apsivalytų visas nuodėmes. Visi norintys, kad išsipildytų norai, metė į laužą po saują vaistažolių, garsiai ištardami norą. Norų buvo pačių įvairiausių: gero derliaus, pakankamai lietaus, sveikatos visam kaimui ir aplinkiniams kaimams, sėkmingai išlaikyti egzaminus ir net šuniuko. Tikimės, kad visi norai išsipildys.

 Visi draugiškai ėjom ir prie tvenkinio – kas vainikėlių plukdyti, o kas pasigrožėti. Ir kokios gi Joninės be paparčio žiedo ieškojimo, simboliška, kad jį pavyko surasti tai pačiai laimingajai, vardu Laima, kaip ir prieš dešimt metų. Visi ieškotojai buvo apdovanoti saldžiais paguodos prizais, o laimingoji specialiu prizu.

Vėl pradėjus lyti, ėjome į salę vaišintis, šokti,dūkti ir dainuoti, o lygiai dvyliktą dar paleidome į dangų žibintą, kad visų Jonų ir Janinų norai išsipildytų.

  Bendruomenės pirmininkė Aistė Černevičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close