Birštoniečiai „Tautišką giesmę“ giedojo su „Ugniavijos“ vyrais

Šiemet viso pasaulio lietuviai buvo raginami liepos 6-ąją, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, visiems kartu giedoti „Tautišką giesmę“ ir parodyti, kad esame vieninga tauta, nors ir gyvename įvairiose pasaulio vietose.

Pagal organizatorių žemėlapį, Lietuvos himnas buvo giedamas ne tik Europoje, bet ir Maroke, Indijoje, Saudo Arabijoje, daugybėje valstijų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitose pasaulio šalyse bei regionuose.

Daugelio statistika besidominčių žmonių nuomone, mūsų, lietuvių, pasaulyje turėtų būti 4 milijonai. Gaila, kad ne visi mes gyvename gimtojoje Lietuvoje…

Birštoniečiai ir miesto svečiai bei kaimiškųjų bendruomenių atstovai tradiciškai „Tautiškos giesmės“ giedojimui gausiai susirinko LDK kunigaikščio Vytauto paminklo papėdėje. Dar prieš prasidedant ypatingam momentui, susirinkusiuosius gražiomis lietuviškomis dainomis džiugino vyriškas folkloro kolektyvas „Ugniavijas“. Ši grupė Birštone lankėsi pirmą kartą, tačiau daugelį tiesiog sužavėjo vyriškų balsų skambesys.

Su valstybine švente susirinkusiuosius pasveikino Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys ir pasidžiaugė mūsų žmonių vienybe, susitelkimu ir šalies pasiekimais.

Lygiai 21 valandą nuskambėjo pirmieji Lietuvos himno akordai, suskambėjo ir nuvilnijo tautos vienybę liudijanti giesmė, daugiau kaip prieš 100 metų sukurta garsiojo rašytojo, poeto, gydytojo bei muzikanto Vinco Kudirkos. Giesmė suvienijo po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius, vienintelius tokius visoje mūsų planetoje…

Žmonės neskubėjo skirstytis, dar klausėsi muzikos ir dainų, bendravo ir džiaugėsi ypatingu bendrumo jausmu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close