Profesorė ragino nepamiršti tautiškumo

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje viešėjo profesorė Ona Voverienė ir Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis.

Mokslininkę, profesorę, habilituotą socialinių mokslų daktarę, Lietuvos patriotę, tautinės minties puoselėtoją, Lietuvos moterų lygos pirmininkę Oną Voverienę pristatė Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Paulauskienė.

Šių metų birželį aštuoniasdešimtmetį švęsianti profesorė Ona Voverienė 1968 m. Vilniaus universitete įgijo anglų kalbos mokytojos specialybę. Jai teko dirbti ir telegrafo operatore, ir vertėja, ir dėstytoja, ir moksline referente… 1998 m. jai buvo suteiktas profesorės vardas.

Profesorė O. Voverienė yra išleidusi daugiau nei 20 knygų, parašiusi per 1500 straipsnių bei recenzijų mokslotyros, tautotyros ir kitais aktualiais klausimais. Darbai buvo skelbiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio spaudoje.

Profesorė ir dabar aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje: yra Lietuvos moterų lygos pirmininkė, jai suteiktas Pasaulio moters vardas (1995 ir 1997 m.), 2006 m. už publicistinę kūrybą apdovanota Vengrijos Respublikos valstybiniu apdovanojimu ir yra pirmoji Tado Daugirdo premijos laureatė (2007 m.). Ši premija skiriama už nuopelnus puoselėjant tautos paveldą.

Susitikime Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje profesorė kalbėjo apie anksčiau išleistas ir naujausias savo knygas: „Dalia Grybauskaitė – Tautos prezidentė“, Lietuvos aidas“ – tautos mokykla. „Lietuvos aidui“ – 100 metų“, ragino nepamiršti tautiškumo, nebūti abejingiems Lietuvai. Kalbėdama ji deklamavo ir žinomų poetų, tarp jų ir mūsų kraštiečio Justino Marcinkevičiaus, eilėraščius. Dar šiais metais turėtų išeiti O. Voverienės knygos „Lietuvos respublikos šimtmečio didieji“ pirmoji dalis, pristatanti politines asmenybes. Antrojoje dalyje bus primenama apie iškiliausius tautos ir kultūros veikėjus.

Kalbėdama apie Just. Marcinkevičių, O. Voverienė jį įvardijo kaip didžiausią Lietuvos dainių ir citavo poeto žodžius: „Visų mūsų darbas, kūrybingumas, susiklausymas ir kantrybė privalo prikelti ir išsaugoti tai, kas dar neužgesę Valstybėje, Tautoje, Žmoguje“. Profesorė prisipažino, kad ji pirmą kartą atvyko į Prienus ir labai džiaugiasi galėdama aplankyti Just. Marcinkevičiaus memorialinį kambarį.

Juozas Dingelis papasakojo apie Lietuvai pagražinti draugijos veiklą, ragino pavyzdžiu laikyti tautiškumo gaivintoją ir puoselėtoją profesorę O. Voverienę. Jis pakvietė liepos 6-ąją, kaip ir pernai, ant piliakalnių giedant „Tautišką giesmę“ uždegti aukurus ir taip sujungti visą Lietuvą.

Profesorė bibliotekai padovanojo keletą savo knygų. Renginį akordeono muzika pagyvino Prienų meno mokyklos mokiniai Eligija Radzevičiūtė ir Vilius Kavaliauskas (mokyt. Lina Bendoraitienė).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close