Sukosi poros Birštono kultūros centro scenoje

Balandžio 6 ir 7 dienomis Birštono kultūros centre vyko tarprajoninis suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursas „Pora už poros“. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai nuo 1969 m., varžomasi trimis turais. Jo tikslas – puoselėti tradicinius tautinius lietuviškus šokius bei kurti naujas choreografijas, burti jaunesnius žmones, aktyvinti koncertinę veiklą ir dalintis patirtimi, pamatyti ir pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais.

Liaudies šokių kolektyvus vertino autoritetinga komisija: Lietuvos liaudies kultūros centro choreografijos poskyrio vadovė Snieguolė Einikytė, vyr. specialistė Gražina Kasperavičiūtė, choreografė Irena Česnienė ir šokių kolektyvo „Ringis“ vadovas, žinomas choreografas,2014 m. dainų šventės šokių dalies vyr. baletmeisteris Raimundas Markūnas.

Šeštadienį konkursą pradėjo rajonų centrų pagyvenusiųjų šokių grupės, o pirmieji pasirodė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (vad. Ligita Gedminienė).

 Iš keturių kolektyvų geriausia buvo pripažinta Marijampolės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“, vadovaujama Virginijos Sagulinos.

Merginų šokių grupėje nugalėjo irgi marijampoliečių šokių grupė „Arabeskas“ (vad. Daina Masiukevičienė).

Po pertraukos scenoje sukosi rajonų centrų vyresniųjų šokių poros. Žiūrovai galėjo pasigėrėti Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Mituva“ (vad. Paulius Vaitkevičius) pasirodymu, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių ansamblio „Trapukas“ vyresniųjų grupės programa (vad. Darius Žilinskas), Marijampolės kultūros centro liaudiškų šokių grupe „Jotvingis“ (vad. Alina Kvietkauskienė), Jurbarko kultūros centro šokių studija „Nemunėlis“ (vad. Jolanta Telišauskienė ir Paulius Vaitkevičius) bei Birštono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Jievaras“ šokiais (vad. Virginija Bankauskienė). Pirmoji vieta ir galimybė dalyvauti respublikiniame ture atiteko Jurbarko kultūros centro šokėjų grupei „Nemunėlis“.

Antroji šventės ir konkurso diena prasidėjo miestelių ir kaimų vyresniųjų šokių grupių pasirodymu, o pirmieji sceną sudrebino Kauno rajono Čekiškės kultūros centro grupė „Volungė“. Po jų pasirodė Raseinių rajono Žaiginio kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Sandrava“, Raseinių rajono Plikių kultūros namų liaudiškų šokių grupė „Gynėvė“, Kauno rajono Garliavos kultūros centro šokių grupė „Ąžuolas“.

Kaip ir reikėjo tikėtis, šioje grupėje laureate tapo ir gavo teisę dalyvauti respublikiniame ture praėjusių metų „Aukso paukštės“ laimėtoja, Kauno rajono Garliavos kultūros centro grupė „Ąžuolas“. Antrosios vietos komisija neskyrė niekam, o trečioji atiteko Raseinių rajono Plikių kultūros centro grupei „Gyvėnė“.

Miestelių ir kaimų jaunimo šokių grupės buvo tik dvi: Vilkaviškio rajono Kybartų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Žemyna“ (vad. Irena Šunokienė) ir Šakių rajono kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Liosukas“ (vad. Edita Balčiūnienė). Komisijos sprendimu, pirmoji vieta paskirta „Žemynos“ kolektyvui, o antroji – „Liosukui“, tačiau abi grupės pakviestos dalyvauti respublikiniame renginyje, kuris vyks Prienuose balandžio 27-28 dienomis.

Miestų jaunimo šokių grupėje pirmąją vietą iškovojo Kauno technikos kolegijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Pušynėlis“ (vad. Kęstutis Pušinaitis ir Ernesta Pabrėžaitė), antrąją – Lietuvos sveikatos universiteto veterinarijos akademijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Džigūnas“ (vad. Vilma Urbonaitė), o trečioji atiteko Kauno kolegijos jaunimo šokių grupei.

Tarp rajonų centrų jaunimo šokių grupių pirmąją vietą laimėjo Birštono kultūros centro Virginijos Bankauskienės vadovaujamas liaudiškų šokių kolektyvas „Aguonėlė“. Antroje vietoje liko Vilkaviškio kultūros centro jaunimo šokių grupė „Pasagėlė“ (vad. Sonata Jankienė). Trečioji prizinė vieta atiteko Varėnos rajono moksleivių kūrybos centro jaunimo liaudiškų šokių grupei „Miktukas“ (vad. Jolanta Stankevičienė). „Aguonėlė“ ir „Pasagėlė“ dalyvaus respublikiniame ture.

Pasibaigus renginiui, komisija padėkojo visiems dalyviams už puikius pasirodymus, drąsą ir ryžtą dalyvauti konkurse. O Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis dalyviams ir žiūrovams sakė: „Jeigu nori ilgai gyventi, jeigu nori būti sveikas, jeigu nori turėti draugų – šok. Tol, kol bus gyva lietuvių kalba, kol mokėsime dainuoti, kalbėti ir melstis lietuviškai, o taip pat ir šokti liaudiškus šokius, tol mes būsime Lietuva“.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai dar ir diplomais. Už gerą konkurso vedimą ir gražius žodžius, skirtus visiems kolektyvams, padėką gavo ir renginio vedėja Roma Žentelienė.

Šokėjai išsiskirstė iki susitikimo po ketverių metų, o kai kurie – iki didžiojo finalo Prienuose balandžio pabaigoje.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close