Kuo svarbūs kvapai?

Minint Pasaulinę sveikatos dieną, balandžio 8 d. Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“ pakvietė prieniečius į nemokamą paskaitą „Aromaterapija mūsų kasdieniniame gyvenime“. Paskaitą Prienų parapijos namuose skaitė biologė, masažuotoja, kosmetologė Lina Vainauskienė.

– Žmogus, tikintis Dievu, tiki gamta ir jos galia, gamtos stebuklais – kitaip neįmanoma. Ne veltui gamtoje viskas yra duota, kad mes būtume sveiki, darnūs, laimingi. Tiek galimybių, kad tik imk, – įsitikinusi L. Vainauskienė.

Kvapų pasaulis be galo turtingas, jis veikia žmogaus pasąmonę, ir tuo žmonės naudojasi jau kelis tūkstantmečius. Lektorė susirinkusiesiems papasakojo, kokių galimybių ji pasiėmė iš gamtos mokydamasi, gilindamasi į augalų bei kvapų pasaulį. Aromaterapija, anot jos, pasitelkdama senovės išmintį bei šiuolaikinio mokslo pasiekimus, moko, kaip panaudoti terapines aromatinių aliejų savybes, norint atpalaiduoti ar stimuliuoti kūną ir dvasią, įveikti negalavimus, pagerinti savijautą, stiprinti sveikatą.

Šiandien knygose, žurnaluose ir internete yra labai daug informacijos apie kvapų, šviesos, garsų terapiją. Žmogui lengva pasiklysti informacijos labirintuose. Lektorė pripažįsta, kad natūralumas dabar madingas. Tai džiugina, bet, anot jos, labai lengva nuklysti, einant šiuo keliu. Jai artimiausia yra aromaterapija, kurią vadina augalų kalba.

– Tikiu ir visada tikėsiu, kad augalai gali mums padėti. Jie turi mums ką pasakyti, bet turime išgirsti, ką jie sako. Nors bėgant per gyvenimą sunku sustoti, kvapas sustabdo ir leidžia būti čia ir dabar, suteikia galimybę uostyti kūnu ir visa savo oda. Natūralūs kvapai – mūsų prigimtis, – įsitikinusi L. Vainauskienė.

Susitikimo metu lektorė pateikė faktų iš aromaterapijos istorijos, papasakojo apie eterinius aliejus, hidroliatus (gėlių vandenį), jų panaudojimo galimybes, patarė, ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje. Susirinkusieji galėjo ne tik pasiklausyti lektorės paskaitos, bet ir praktiškai išbandyti eterinius aliejus, gėlių vandenį, sužinoti, kaip juos pasigaminti namų sąlygomis. Daugumai buvo naujiena, jog kai kuriuos hidroliatus galima naudoti po keletą lašų į maisto patiekalus, arbatą. Tačiau – griežtai įspėjama – reikia pirkti tik kokybišką produkciją, prieš tai pasidomėjus, iš kur ji atvežama, kur ir kaip išgaunama.

Rožių vandens, anot L. Vainauskienės, galima pilti į saldumynus. Rožių vanduo tinka moterims, ypač vasaros metu, drėkinti ir gaivinti veidą, kūno odą. Kai kas gėlių vandenį naudoja vietoj kvepalų. Be to, švelnus, gaivus rožių kvapas ramina, mažina stresą. Lektorė patarė atkreipti dėmesį į pipirmėčių vandenį: jei papurkšime mažai, jis vėsins, jei daug – kaitins. Todėl pipirmėčių vanduo tinka, kai skauda kojas, norint jas atgaivinti, vyrams – po skutimosi. Sandalo vanduo, kuris yra neutralaus aromato, tinka burnai praskalauti. Levandą aromaterapijos specialistė L. Vainauskienė teigė vertinanti bene labiausiai. Levandos vanduo yra ne kartą padėjęs po sunkios darbo dienos pašalinti nuovargį, nuimti stresą, malšinti galvos, viso kūno skausmą, net odos pažeidimus. Pasak lektorės, esant rimtesnių odos pažeidimų  (paraudimų, išbėrimų, nudegimų, egzemų), galima dėti ant pažeistos vietos levandos kompresą, kuris panaikina niežulį. Po kompreso, sakė L. Vainauskienė, reikėtų odos paviršių patepti sviestmedžio sviestu, sumaišytu su keletu levandos eterinio aliejaus lašų.

Lektorė supažindino su daug rūšių eterinių aliejų ir hidroliatų. Galima teigti, kad ne visiems ir ne visi eteriniai aliejai tinka, ne kiekvienas toleruoja levandos ar sandalo, citrinmedžio ar arbatmedžio kvapą. Atsisveikindama L. Vainauskienė kiekvienam patarė atrasti savo kvapą, rinktis tik kokybiškus produktus iš patikimų produktų tiekėjų, ir domėtis, ieškoti informacijos.

Už įdomią paskaitą viešniai dėkojo ir gėlių įteikė sveikos gyvensenos klubo pirmininkė Leonora Kalantienė.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close