KAIMYNADIENIS. AMBICIJA – tapti draugiškiausia šalimi pasaulyje

Saulėtą savaitgalį, gegužės 26 d. Lietuvos miestuose ir kaimeliuose įvyko dar viena nacionalinė šventė – KAIMYNADIENIS. Simboliška, akcija, kuri skatina bendruomeniškumą ir šalia gyvenančių žmonių pažinimą startavo su Lietuvos šimtmečiu.

Ne paslaptis, kad kaimynų diena yra švenčiama visoje Europoje, didesniuose Lietuvos miestuose Kaimyno diena žymima ir kuo ilgesnio ir vaišingesnio stalo simbolika, esti ir mažų bendruomeninių švenčių, kurias dažnai organizuoja vietos aktyvistai, tačiau idėjos, kuri skatina mažesnėse bendruomenėse švęsti kaimyno dieną, vieningai, kartu ir vienu metu dar nebuvo.

Kaimynadienio tikslas – vienyti mažas bendruomenes, ar net jas prikelti aktyvesnei veiklai. Kartu susirinkę kaimynai, šios naujos bendravimo platformos pagalba gali ne tik susipažinti, gerai kartu praleisti laiką, bet ir aptarti vietines problemas, kurios galbūt neduoda ramybės vietinei namo ar kvartalo bendruomenei jau kurį laiką. Tikimasis, kad kaimynadienis taps nacionaline švente, kuri kiekvienais metais sustiprins ryšius tarp kaimynų. Ambicija – tapti draugiškiausia šalimi pasaulyje.

„Labai džiaugiuosi pirmuoju startu, akcija buvo įgyvendinta praktiškai su nuliniu biudžetu ir minimalia reklama. Geros idėjos pasiekia tinkamus žmones ir tampa įgyvendintos, gal ne taip triukšmingai ir garsiai, kaip esame įpratę, bet ne toks tikslas ir buvo. Tikslas – kad kaimynai tarpusavyje bendrautų ir vieni kitus pažintų, gatvėje susitikę sveikintųsi, nebūtina tapti geriausias draugais, tačiau iš bent minimalaus pažinimo atsiranda ir mandagumas, o namuose net ir saugumas, nes yra didesnė tikimybė, kad nepažįstamas veidas nepraeis nepastebėtas, juk visokiausių įvykių mūsų šalyje pasitaiko..“ – teigia akcijos iniciatorė Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė.

Akcija buvo įgyvendinta Prienuose, Balbieriškyje, Panevėžio rajone, Kaune, Vilniuje, Alytuje ir kituose miestuose bei miesteliuose.

2018 metų gegužės mėnesį, žodis KAIMYNADIENIS yra įtrauktas prie naujažodžių (http://naujazodziai.lki.lt/Index.asp?zodis=kaimynadienis) . Nuo šių metų, tai naujas žodis Lietuvoje.

Organizatorių informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close