Neatsargumo kaina – gyvybė
Dar neprasidėjus vasarai, ugniagesiams gelbėtojams jau tenka iš vandens traukti nuskendusiųjų kūnus. Šių metų gegužės mėnesį jie ištraukė jau 10 skenduolių. Vakar šalies vandens telkiniuose nuskendo net 3 žmonės, visi – Kelmės rajone.
Dažniausia nelaimių vandenyje priežastis, kad žmonės neįvertina rizikų, taip pat savo jėgų ir galimybių. Svarbu maudymuisi pasirinkti ir saugią vietą. Jeigu žmonės išsikasa tvenkinius, turėtų įsirengti ir saugią vietą maudytis – kad nebūtų statūs krantai ir gilu, prie kitų vandens telkinių elgtis itin atsargiai ir saugoti ypač saugoti savo vaikus, bei nevartoti alkoholio.
Iš viso šiemet ugniagesiai ištraukė 48 skenduolius (pernai per tą patį laikotarpį – 39), iš jų 2 vaikus, bei išgelbėjo 21 gyventoją. Daugiausia skenduolių iš vandens telkinių ištraukta Kauno (10), Vilniaus (9), Šiaulių (7), Klaipėdos (5) ir Tauragės (5) apskrityse.
Kad neįvyktų skaudi nelaimė, ugniagesiai gelbėtojai dar kartą įspėja – būkite atsargūs prie vandens telkinių: nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose, nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Nesimaudykite pavalgę ar apsvaigę nuo alkoholio. Nenerkite staiga į vandenį, jeigu ilgai buvote saulėkaitoje. Per staigūs temperatūros pokyčiai sutraukia raumenis, gali sustoti kvėpavimas. Neplaukite per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinę savo jėgas galite nebesugebėti parplaukti į krantą. Taip pat neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Draudžiama maudytis karjeruose, kanaluose, priešgaisriniuose rezervuaruose, kūdrose, kur nėra įrengta paplūdimių ir kur nebudi gelbėtojai. Neišdykaukite valtyje, nes valtis gali apvirsti. Prižiūrėkite savo vaikus, kad jie nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros. Pamatę skęstantį žmogų, kvieskite gelbėjimo tarnybas bendrosios pagalbos telefonu 112.