home Sveikata „Versmenė“ – kaip šeima

„Versmenė“ – kaip šeima

Sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ nariai į ataskaitinį susirinkimą rinkosi šiek tiek vėliau negu praėjusiais metais, todėl turėjo progos pasidžiaugti ne tik 2017-ųjų darbais. Klubas šiemet jau spėjo suorganizuoti keletą tikrai įdomių renginių.

Antrąją naujųjų metų dieną ne tik išsimaudėme Birštono tvenkinyje, bet išlipę iš gaivaus vandens surengėme tikrą karnavalinį šou. Sausio 13-ąją dalinomės prisiminimais prie laužo, o Sniego dieną vėl linksmai šėlome miške. Pavasaris pakvietė mūsų svetainėje pasikalbėti apie paukščių pasaulį, o po geros savaitės patalkinti Davatkyno muziejui tvarkant Koplytėlių taką.

Šiemet „Versmenei“ sukanka 20 metų. Žmogui – tai pati jaunystė, o klubui gana ilgas amžius. Per tą laiką buvo dalyvauta begalėje renginių, tiek respublikinių, tiek rajoninių, gauta daug apdovanojimų. Anot ilgametės klubo vadovės Leonoros Kalantienės, garbės raštų ir prizų surinkome tiek, kad nelabai jau turime vietos jiems sudėti. Aišku, malonu būti pastebėtiems ir įvertintiems, bet svarbiausia – įdomi ir prasminga veikla, padedanti atsiskleisti klubo narių sugebėjimams, leidžianti tobulėti, geriau suprasti žmogaus vidinį pasaulį. Kiek būta gražiausių renginių per tuos metus! Keletą kartų plaukėme baidarėmis Verkne, šventėme Jonines, Lygiadienius, Žiemos, Sekminių šventes, rengėme žygius dviračiais ir pėsčiomis, išklausėme daugybę įdomių lektorių. Pernai buvome sužavėti lektorės Akvilės Sadauskienės seminaro apie pasakas. Buvo netikėta, kad analizuojant pasaką galima spręsti savo problemas, mokytis nesustoti pusiaukelėje, nepamiršti svajoti. Klausėmės A. Stulginskio universiteto dėstytojo docento Algirdo Gavenausko paskaitos. Mums buvo įrodyta, kad svarbiausia Žemėje yra meilė. Ji – visų santykių pagrindas ir visatos varomoji jėga. O kur dar mūsų kelionės. Ir jei mes gana gerai pažįstame Lietuvą, tai mūsų vadovės Leonoros nuopelnas. Prieš kiekvieną kelionę ji ilgai derina maršrutą, tad važiuodami kuria nors viena kryptimi mes pamatome visus dėmesio vertus objektus.

Klubo kuklioje svetainėje „Ąžuolo“ progimnazijoje pačių klubo narių parengti pašnekesiai taip pat būna turiningi ir įdomūs. Visada atsiliepiame į LR Seimo paskelbtas atmintinas datas ar garsius žmones. Taip paminėjome rašytoją Ievą Simonaitytę, semiotiką A. J. Greimą, istoriką S. Daukantą. Jau pernai vienas užsiėmimas buvo skirtas Lietuvos 100-čiui – apie žmones, kurie pirmieji sušneko: Lietuva bus. Ir kūrė ją kaip suprato, kaip mokėjo, sąžiningai.

Po ataskaitos, prisiminimų, būsimos veiklos aptarimo klubo nariai kaip visada smagiai žaidė, ėjo ratelius, išmėgino rankų taiklumą. Žinoma, ir vaišinosi išradingai paruoštais sveikuoliškais patiekalais. Taip juk būna kiekvienoje šeimoje per šventes.

 

  Klubo narė Danutė Marčiulionienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close