A. Mikėno sportinio ėjimo varžybose staigmenų nebuvo

Balandžio 28-ąją Birštone vyko tarptautinės tradicinės 32-osios olimpinio čempiono A. Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos, kuriose dalyvavo 136 ėjikai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Neatvyko ėjikai iš Švedijos, nebuvo ir kaimynų iš Baltarusijos. Kaip visada, kartu vyko ir Baltijos šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas.

Susirinkusius sportinio ėjimo entuziastus sveikino Lietuvos lengvosios atletikos federacijos ir Birštono savivaldybės atstovai.

Pirmieji prie starto linijos stojo „Nostalgijos“ ėjimo dalyviai, kurie įveikę 500 m trasą, davė pradžią varžybų eigai.

Po jų startavo patys jauniausi varžybų dalyviai (gim. 2007 m. ir jaunesni), jie turėjo įveikti 1 km distanciją. Greičiausiai šią distanciją įveikė Justė Kvedaraitė iš Kėdainių. Prienietė Deimantė Žilinskaitė užėmė 5 vietą.

Berniukų grupėje šią atkarpą pirmas įveikė Paulius Bagdonavičius iš Jonavos.

3 km distanciją mergaičių grupėje pirmoji įveikė Toma Dailidonytė.

Jaunučių grupėje 5 km atstumą pirmas įveikė svečias iš Preilos Raivo Lininš, o jaunių (mergaičių) grupėje greičiausiai nužingsniavo Adrija Meškauskaitė iš Švenčionių.

Pagrindinėje ir ilgiausioje 10 km distancijoje nugalėjo Arturas Mastianica iš Švenčionių (41:27 min., treneris V. Meškauskas) ir taip pat švenčioniškė Živilė Vaiciukevičiūtė (45:36 min., treneris V. Meškauskas). Živilės sesė Monika, tik 6 sekundėmis atsilikusi nuo laimėtojos, užėmė antrą vietą.
Birštoniečiai šiose varžybose nesublizgėjo. 10 km distancijoje geriausiai pasirodė jaunimo grupės Birštono sporto centro atstovas
Paulius Juozaitis, kuris užėmė antrą vietą, nedaug pralaimėjęs varžovui iš Estijos ėjikui Ruslanui Sergatsjovui.
Arčiau nugalėtojų buvo Dovydas Tolis, kuris 1 km rungties trasą įveikė 4-as, o ArmandaTolytė 1 km rungtyje tarp mergaičių užėmė 6 vietą.
Baltijos šalių mačą ir šį kartą laimėjo Lietuvos komanda, surinkusi 58 taškus. Antri buvo Estijos ėjikai, surinkę 37 taškus, o trečioje vietoje – svečiai iš Latvijos su 30 taškų.

Baltijos šalių mačo rezultatai
Veteranių (moterų) 3 km distancijoje nugalėjo Birštono atstovė Laura Makštutienė (18:32).
Veteranų (vyrų) 5 km distancijos laimėtoju tapo Latvijos atstovas Normunds Ivzans (28:39).
Toma Dailidonytė (Vilnius–Krakės).
Jaunučių grupėje 5 km distanciją laimėjo latvis Raivo Lininš (24:39).
Jaunių (mergaičių) grupėje 5 km trasą pirmoji (24:48) įveikė
Adrija Meškauskaitė (Švenčionys).
Jaunių (vaikinų) grupėje 10 km distancijoje greičiausias (50:48) buvo
Arminas Rudenka (Vilnius–Krakės).
Jaunuolių (merginų) grupėje 10 km distanciją greičiausiai (50:51) nužingsniavo
Austėja Kavaliauskaitė (Vilnius–Krakės).
Jaunuolių (vaikinų) grupėje 10 km distanciją pirmasis įveikė (47:56) Ruslan Sergatsjov (Estija).
Moterų grupėje 10 km trasą greičiausiai (45:36) įveikė
Živilė Vaiciukevičiūtė (Švenčionys).
Vyrų grupėje 10 km distancijoje nugalėjo (41:27)
Artur Mastianica (Švenčionys).

Memorialo varžybas organizavo A. Mikėno sportinio ėjimo klubas, Birštono sporto centras, Birštono savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.