home Gamta Miškasodis šimtmečio Lietuvai

Miškasodis šimtmečio Lietuvai

Kiekvienais metais Lietuvos žmonės noriai dalyvauja miškininkų organizuojamose medžių sodinimo šventėse. Pavasarį svarbu ne tik švarinti aplinką, bet ir pasodinti jaunų medelių, įveisti ir atsodinti mišką. Balandžio 28-ąją Lietuvoje vyko tradicinė Nacionalinė miško sodinimo šventė. Šiais metais visuotinė medžių sodinimo talka skirta Lietuvos šimtmečio jubiliejui, jos metu šalyje pasodinta 100 ha miško.

 

Kaip ir kiekvienais metais, miško sodinimo šventėje dalyvavo ir Prienų regioninio padalinio darbuotojai, jų šeimos nariai ir bendruomenės atstovai.

Medžių sodinimo talka vyko Išlaužo girininkijos miške, 56-ame kvartale, kur buvo pasodinta 0,9 ha naujo eglyno.

Net 60 talkininkų iš Kauno AB „Elektros skirstymo operatorius“ talkininkavo Šilavoto girininkijoje. Pasak girininko Vidmanto Dereškevičiaus, miško sodinimo metu 0,6 ha plote daugiausiai buvo pasodinta ąžuoliukų (1200 vnt.), 500 juodalksnių, 400 eglių ir 200 beržų.

Praeitais metais Nacionalinės miško sodinimo šventės metu gausus būrys įvairiausių profesijų, skirtingo amžiaus talkininkų 66,2 ha plote miškininkams padėjo pasodinti daugiau nei 200 tūkst. medelių. Reikia tikėtis, kad ir ateinančiais metais mūsų šalies miškų plotai pasipildys, kad žmonėms entuziazmo nepristigs. Lietuvoje turi žaliuoti miškai...