Šv. Florijono diena paminėta lemtingoje vietoje

Gegužės 4 d. tradiciškai minima Šv. Florijono – gaisrų sergėtojo diena. Prienų krašte šiemet ji simboliškai paminėta vietoje, kurioje prieš keletą metų kilo daugiausiai ugniagesių prakaito pareikalavęs gaisras.

 

Nors senosios medinės Balbieriškio bažnyčios išsaugoti nepavyko, tačiau išliko jos pamatai, kurių vietoje išdygo ir šiemet vėl duris parapijiečiams atvėrė naujoji Balbieriškio bažnyčia.

 

Būtent po jos stogu gegužės 4 d. ir susirinko Prienų krašto ugniagesiai, kurių dauguma prieš keletą metų šioje vietoje kovojo su negailestinga ugnimi.

 

Susirinkusius ugniagesius pasitiko parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, istorinių nuotraukų paroda bei Prienų meno mokyklos mokytojų muzikinis sveikinimas.

 

Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente.

 

Pasakojama, kad Florijonas buvęs Romos imperijos kariuomenės raštininkas. Sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, jis apie tai pranešė jų tėvams. Dėl to buvo pasmerktas mirti. Prieš mirtį jį ilgai kankino, o po to, po kaklu parišę girnapusę, nuskandino upėje visiems miestelio gyventojams matant. Florijono kūną upės krante rado viena našlė ir padedant miestelėnams jį palaidojo. Šalia jo kapo buvo įkurta vaikų prieglauda.

 

Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Lietuvoje nuo seno tikima, kad šv. Florijonas sergsti nuo gaisrų.

 

Po kun. R. Veprausko aukotų šv. Mišių visus ugniagesius pasveikino ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė.

 

Prienų rajono savivaldybės meras už pavyzdingą tarnybą įteikė padėkas Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnams viršininkui Gintautui Baltrimui bei administratorei Jurgai Tamulynienei. Taip pat meras įteikė padėkas ir vidaus tarnybos jaunesniajam puskarininkiui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Mantui Kairaičiui, vidaus tarnybos vyresniajam puskarininkiui, budinčios pamainos skyrininkui Kęstui Lipkevičiui, vidaus tarnybos grandiniui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Redui Kazlauskui, vidaus tarnybos vyresniajam puskarininkiui, budinčios pamainos vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui Giedriui Mačiulaičiui, vidaus tarnybos grandiniui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Lukui Endriukaičiui, vidaus tarnybos puskarininkiui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Eimučiui Zdanevičiui, vidaus tarnybos puskarininkiui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Ramūnui Kernazickui bei vidaus tarnybos puskarininkiui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui Artūrui Damukaičiui.

 

Už sunkų ir labai atsakingą savo tiesioginio darbo pareigų atlikimą, už pasiaukojimą ir drąsą gelbėjant žmonių gyvybes ir turtą, už gaisrinės technikos priežiūrą, už kitus darbus, vykdomus komandoje, meras įteikė padėkas ir Prienų rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos skyrininkams Robertui Laukaičiui (Balbieriškio ugniagesių komanda), Vytautui Kirkliui (Pakuonio ugniagesių komanda), Vitui Tamulynui (Stakliškių ugniagesių komanda) bei ugniagesiams Juozui Zaparackui (Jiezno ugniagesių komanda), Valdui Daudai (Jiezno ugniagesių komanda), Vytautui Vilkaičiui (Stakliškių ugniagesių komanda), Gintui Blėdai (Šilavoto ugniagesių komanda), Dainiui Navickui (Veiverių ugniagesių komanda).

 

Už gerą savo tiesioginių pareigų atlikimą ir geranorišką bendradarbiavimą atliekant kitus darbus, vykdomus komandoje, meras įteikė padėkas ugniagesiams Juozui Džervui (Balbieriškio ugniagesių komanda), Jovitui Kleizai (Pakuonio ugniagesių komanda), Vytautui Trakymui (Šilavoto ugniagesių komanda) ir Juozui Šlėgui (Veiverių ugniagesių komanda).

 

Tuo pačiu A. Vaicekauskas įteikė padėkas ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veteranams Vytautui Pranui Murmokui bei Stanislovui Želioniui.

 

Už nuoširdų bendradarbiavimą bei pagalbą Prienų krašto ugniagesiams dėkojo Prienų socialinių paslaugų centro direktorė Aurelija Urbonienė. O Šv. Florijono dienos proga skirtą Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos sveikinimą ugniagesiams perdavė kun. R. Veprauskas.

 

Visus ugniagesius pasveikino ir Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Gintautas Baltrimas.

 

Jis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus vardu įteikė ugniagesių gelbėtojų žvaigždes Stakliškių ugniagesių komandos ugniagesiui Vidui Adomaičiui ir piliečiui Tomui Pilipavičiui – už ryžtingumą ir drąsą gelbstint skęstantį žmogų (už išgelbėtą gyvybę). Jie išgelbėjo įlūžusį į eketę ir skęstantį žmogų.

 

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Radzevičius kartu su G. Baltrimu įteikė ugniagesių savanorių ženklelius bei pažymėjimus naujiems 29-iems savanoriams.

 

Jau vėliau, Vilniaus rotušėje, pačiam Jonui Radzevičiui įteiktas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus skirtas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus gyventojų saugai“.

 

Po apdovanojimų Prienų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja Ernesta Juodsnukytė pristatė kruopščiai su pagalbininkais surinktą Prienų krašto ugniagesių istoriją, o ugniagesiams muzikinius kūrinius dovanojo Prienų krašto meno mokyklų mokytojų kvinta, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro bei Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro atlikėjai.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close