Lietuvos jubiliejui – 100 riešinių

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta respublikinio riešinių konkurso „Mūsų Lietuva“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, laureatų bei diplomantų darbų paroda.

Parodos atidaryme dalyvavo riešinių konkurso sumanytoja, kraštietė, VšĮ „Kapolė“ direktorė Sonata Švabauskienė, kuri į būrį sukvietė visos Lietuvos riešinių mezgėjas.

Ji pasakojo, kad idėja surengti konkursą kilo dar prieš dvejus metus, kai jos pačios numegztas riešines išstvarstė artimieji. Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis padiktavo temą: riešinės su lietuviška simbolika. Jos idėją palaikė ir Seimo narys Andrius Palionis.

Konkursui darbus atsiuntė ir pradedančios, ir didelę patirtį turinčios mezgėjos. Iš gausybės konkursui atsiųstų darbų buvo atrinkta šimtas geriausių, iš jų 16 – tapo laureatais. Tarp geriausių darbų yra ir jieznietės Augenijos Stoškuvienės veltos riešinės.

Parodos pristatyme dalyvavo idėjos sumanytoja Sonata Švabauskienė, o sukurti jaukią šventę padėjo dvi buvusios jiezniškės auklėtojos Nijolė Kuliešienė ir Roma Ruočkienė. Kadangi paroda buvo pristatyta Motinos dienos išvakarėse, tad ir dainos, kurias dainavo R. Ruočkienė, buvo apie motiną, tėviškę. Jiezno gimnazistai parodė literatūrinę kompoziciją – pasaką, o pasirodyme dalyvavo ir Sonatos mama Sigutė Kimbirauskienė.

Paroda sausio 25-ąją buvo pristatyta LR Seime, po to pradėjo kelionę per Lietuvą. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje paroda veiks iki gegužės 24 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close