„Žiburio“ gimnazijoje vyko istorijos tiriamųjų darbų konferencija

Balandžio 30 gimnazijoje vyko respublikinė konferencija „Valstybės ir mokyklos raida 1918–2018 m.“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos įkūrimo 100 metų jubiliejams paminėti. Organizuodami konferenciją norėjome paskatinti mokinius domėtis gimtojo krašto istorija, kultūra, asmenybėmis, prisidėjusiomis ne tik prie regiono, bet ir Lietuvos valstybės raidos. Iš viso konferencijai buvo pristatyta devyniolika mokinių darbų: pranešimų, projektinių darbų, sukurtų filmų. Konferenciją organizavo Prienų „Žiburio“ gimnazija.

Įžanginį pranešimą apie „Žiburio“ draugijos veiklą ir jos įtaką Užnemunės regionui skaitė habilituotas mokslų daktaras Algimantas Katilius.

Konferencijoje dalyvavo Šakių „Žiburio“, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus, Veiverių Tomo Žilinsko, Jiezno, Stakliškių ir Prienų „Žiburio“ gimnazijų, Prienų „Revuonos“ ir Šilavoto pagrindinių mokyklų mokiniai ir mokytojai. Konferencijoje mokiniai pristatė tiriamuosiuskūrybinius darbus apie krašto istorinius įvykius, mokyklų istoriją, asmenybes, regiono daugiakultūriškumą. Būrio svečių sulaukėme iš Šakių – atvyko net keturios komandos, o ir jų pranešimai buvo įvairūs: filmukas, pranešimas, stendinis pranešimas, protmūšis – viskas apie Šakių „Žiburio“ gimnaziją. Konferencijoje taip pat buvo pristatyti įdomūs darbai apie Šilavoto krašto vokiečius, Jiezno žydus, Stakliškių apylinkių partizanus, Jurbarko tarpukario šventes. Visų mokyklų mokiniai skaitė pranešimus ir apie savo mokyklų istoriją, asmenybes, prisidėjusias prie mokyklų raidos ir kaitos.

Prienų „Žiburio“ gimnazistai konferencijai parengė šiuos tiriamuosius darbus: Austėja Malinauskaitė ir Eglė Vinskaitė – „Pokyčiai gimnazijoje per 28 Nepriklausomybės metus“; Liudvikas Juodsnukis – „Pirmieji ir dabartiniai Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientai“; Ieva Juodsnukytė – „Prienų „Žiburio“ gimnazijos įkūrėjo Pelikso Martišiaus asmeninės savybės ir veikla“; Domantas Šiupšinskas – „Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinių ir mokytojų, žuvusių už Lietuvos laisvę, biografinė apžvalga“; Mantas Bublys – „Mano giminės istorija Lietuvos ir Prienų istorijos kontekste“; Jaunius Dagilis – „Kalbininkas Jono Kazlauskas: veikla ir atminimo įamžinimas“; Felicija Balčiukynaitė – „Justinas Marcinkevičiaus ir Prienų kraštas: asmenybė, kūryba, atminimo įamžinimas“. Gimnazistus konsultavo istorijos mokytojos Vida Degutytė, Vilija Juodsnukienė ir Irena Teišerskienė.

Mokiniams, parengusiems pranešimus, ir juos konsultavusiems mokytojams buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

Nuoširdus ačiū konferencijoje dalyvavusiems mokiniams ir juos konsultavusiems mokytojams: džiaugiamės, kad vertinate ir branginate savo krašto istoriją. Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame gimnazijos direktorei Irmai Kačinauskienei, pavaduotojai ugdymui Daivai Sabanskienei, IT specialistui Mindaugui Račaičiui, konferencijos partneriams Prienų rajono savivaldybei ir Prienų švietimo pagalbos tarnybai.

Tikimės, kad ateityje renginys taps tradicinis, o mokiniai ir toliau tyrinės savo krašto istoriją. Mus, dar studentus, mokė garbusis istorikas Edvardas Gudavičius „Istorikas tai žmogus, kuriam nutinka visokios istorijos…“

Vilija Juodsnukienė, istorijos mokytoja

Nuotrauka Miglės Buzaitės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close