„Protų varžybose“ nugalėjo „Smegenys“

Kovo 27-osios vakarą „Smegenų“ komandos pergale pasibaigė Birštono bendruomenės namuose vykusios „Protų varžybos“. Varžytis dėl pagrindinio prizo ir nugalėtojo titulo komandos pradėjo kovo 6 dieną ir susitikdavo kiekvieno trečiadienio vakarą.

Šį intelektualų žaidimą vedė Birštono savivaldybės gydytojas Irmantas Adamonis, jam talkino tarybos sekretorė Dovilė Adamonytė ir Birštono savivaldybės jaunimo reikalų vyr. specialistė Žaneta Židonienė.

„Protų varžybos“, kaip ir rudens turas, vyko keturiais etapais, kurių metu reikėjo atsakyti į 50 klausimų. Juos žaidimo dalyviams parengė Irmantas Adamonis ir  Dovilė Adamonytė, padedami Romučio Gustaičio ir Vyto Kederio.

Po trijų turų į priekį išsiveržė „Smegenų“ komanda, surinkusi 90,7 taško,  ir iki pabaigos išlaikė tvirtas pozicijas, pateisindami savo pavadinimą. „Vyturėlio“ komanda savo sąskaitoje buvo sukaupusi 82,3, „Sraigteliai“ – 74, „Žvėrys“ – 72,7, „Mokslas“ – 61,2 taško.

Pasibaigus žaidimui, organizatoriai dar pateikė ir siurprizą – reikėjo atspėti, kas paslėpta po gaubtais. Pirmajam daiktui atspėti buvo pateiktos bent kelios nuorodos, kol buvo atspėta, kad tai sūris. Antrajam paslėptam daiktui jau reikėjo šiek tiek mažiau užuominų, kad įspėtų, jog ten yra alyvuogės. Na, o trečiasis buvo atspėtas net nepaskelbus – „Vyturėlio“ komandos narė Rosita Ulinskienė įvardijo, kad ten tikriausiai yra vynas. Taip ir buvo, ten slėpėsi butelis „San Valentino“.

Pasibaigus paskutiniam „Protų varžybų“ susitikimui, pirmoji vieta buvo pripažinta daugiausia taškų pelniusiai „Smegenų“ komandai, antroji atiteko „Vyturėliui“, trečioji prizinė vieta – „Rotara“ žaidėjams. Ketvirtoje vietoje liko „Sraigteliai“, penktoje – „Žvėrys“, šeštoje – „Mokslas“.

Nugalėtojų komandoje žaidė Marija Balkevičienė, Sigita Balkevičiūtė, Vilmantas Milevičius, Gintautas Adamonis, Eglė Adamonytė ir Stefanija Paliūnienė. Jie gavo padėkos raštus ir „Karališkosios rezidencijos“ įsteigtus prizus.

Iš tikrųjų rengėjai sugalvojo ir pririnko labai sunkių ir įdomių klausimų. Atsakymus reikėjo išmąstyti arba būti pakankamai „pasikausčius“, kad galėtum teisingai atsakyti.

Šiose azartiškose „Protų varžybose“ dalyvavo įvairaus amžiaus žmonių. Pasak vyresniųjų, kai kurie klausimai ir užduotys buvo lengviau įkandami jaunimui, o kai kurie, susieti su istoriniais laikais, muzika ir filmais, lengvesni buvo vyresniesiems. O sudėjus visų žinias ir pastangas, rezultatai gavosi visai neblogi.

Kaip sakė I. Adamonis, teko šiek tiek pavargti, kol surikiavo visas užduotis, tačiau smagu, kad visi azartiškai įsijungė ir smagiai praleido kartu keturis trečiadienio vakarus.

D. Adamonytė paskelbė, kad yra galimybė netrukus surengti dar tris žaidimų vakarus. Šiek tiek pailsėję ir dar pagilinę savo žinias įvairiose mokslo, meno, istorijos ir muzikos bei kino srityse, birštoniečiai susikaus dėl protingiausios komandos vardo.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close