Balandžio pabaigoje mes, keturios Jiezno gimnazijos abiturientės (Ona Lukoševičiūtė, Eglė Pempytė, Vilma Rūdytė, ir Edita Valatkaitė), anglų kalbos mokytojos metodininkės Janinos Bartusevičienės dėka turėjome galimybę pakeliauti po Europą. Kelionę dovanojo europarlamentarė Vilija  Blinkevičiūtė.

     Pirmiausiai pabuvojome Vokietijoje, kur aplankėme Celės miestą. Ilgiausiai viešėjome Belgijoje: apžiūrėjome Lioveną, Briugę. Briugė galėjo atrodyti apmirusi prieš 200 metų, tačiau dabar šis miestas, vadinamas Šiaurės Venecija ir Šiaurės perlu, yra gražiausias šioje Europos dalyje. Kanalais, kurių bendras ilgis 12 kilometrų, plaukioja atviros valtys, pilnos turistų, besigrožinčių gulbėmis, architektūros šedevrais ir kitais turistais, stovinčiais krantinėse.

     Briuselyje vaikštinėjome po Mini Europos parką, pamatėme garsiąją Maneken pis (,,sisiojančio” berniuko, pirmojo Briuselio gyventojo) skulptūrėlę, lankėmės Parlamente. Europos Parlamente susitikome su Vilija Blinkevičiūte. Čia galėjome pasiklausyti įdomios paskaitos apie Parlamento veiklą, funkcijas, bendradarbiavimą su kitomis Europos institucijomis, atvirai ir nuoširdžiai pabendrauti su europarlamentare, sulaukėme atsakymų į visus rūpimus klausimus. Vakare visi kelionės dalyviai buvo pakviesti į restoraną, kuriame galėjo pasimėgauti sočia vakariene. Pasigrožėję didinga Briuselio architektūra ir susipažinę su ES institucijomis, pajudėjome Olandijos link. Amsterdame nuo pat ankstaus ryto plaukiojome turistiniu apžvalginiu laiveliu po  miesto kanalus. Nepaisant niūrių ir lietingų orų, kurie mus lydėjo didžiąją kelionės dalį, buvome kupinos energijos, geros nuotaikos ir įspūdžių.

     Už galimybę pasisemti įvairios patirties ir praplėsti akiratį visų keliavusių abiturienčių vardu norėčiau padėkoti parlamentarei Vilijai ir auklėtojai Janinai.

 

                                                                                        Jiezno gimnazijos 4g kl. mokinė

                                                                                                                      Vilma Rūdytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close