Aukso paukštės sutiktuvėse – įspūdingas „Žiburio“ gimnazijos choro koncertas

Gegužės 1-ąją į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą susirinko gausus būrys žmonių pasižiūrėti ten atskridusių net dviejų Aukso paukščių. Aukso Paukštė – apdovanojimas, kuriuo Lietuvos nacionalinis kultūros centras kiekvieną pavasarį įvertina geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus už aktyvią meninę veiklą, laimėtas prizines vietas. Šįmet komisija nusprendė, kad viena  Paukštė nutūps „Žiburio“ gimnazijoje – mišriam jaunimo chorui ir jo vadovei. Ankstyvą pavasarį, sužinoję apie nusišypsojusią sėkmę, gimnazijos choras įnirtingai ir atsakingai ruošė būsimai šventei repertuarą.

Gegužės 1 dieną, vos tilpdamas į sceną, choras sudainavo net septynias dainas. Pasirodymą pradėjo choro ansamblis lietuvių liaudies daina „Čiulba ulba“, aranžuota Sigutės Žurauskaitės. Tada, įtraukę ir žiūrovus, choristai sudainavo vadovės Romos Ruočkienės aranžuotą dainą „Varpų aidai“. Ir ši nebuvo vienintelė choro vadovės aranžuota daina – „Anoj pusėj Nemunėlio“, „Dautuvėla“ ir „Vykusi moteriškatė“ sulaukė bene daugiausia žiūrovų ovacijų. Nebuvo pamirštos ir užsienio kalba dainos: svečiai salėje užgniaužę kvapą klausė angliško kūrinio „Run to you“ (Bėgu pas tave).

Dar repeticijose vadovei Romai Ruočkienei paklausus, kokią dainą iš būsimos Dainų šventės norėtumėme atlikti, visi vienbalsiai nusprendėme, kad Donato Zakaro išplėtotą lietuvių liaudies dainą „O kai sauliūtė tekėjo“.  Labai nustebome sužinoję, kad į Aukso paukštės įteikimo ceremoniją atvyks Donatas Zakaras. Šventei besibaigiant, šis Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus Muzikos poskyrio vyriausiasis specialistas negailėjo gražių žodžių gimnazijos chorui, džiaugėsi, kad būtent šiam chorui skiriamas apdovanojimas. Kartu su Donatu Zakaru sveikinimo žodį tarė ir Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė.

Vėliau sveikinimai, padėkos, dovanos ir gėlės kolektyvo vadovei buvo įteiktos LR Seimo nario Andriaus Palionio, Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Rimos Zableckienės, Švietimo skyriaus vedėjo Rimvydo Zailsko bei Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjo Rimanto Šiugždinio.

Nuoširdžiai sveikino ir gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė, buvęs gimnazijos direktorius Aidas Aldakauskas ir daugybė kitų mūsų choro gerbėjų.

Džiaugiamės ir didžiuojamės apdovanojimu, tariame nuoširdų ačiū choro vadovei Romai Ruočkienei ir viliamės, kad gimnazijos mišrus jaunimo choras ir ateityje garsės.

 

Miglė Kazlauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close