Kalnų parke – protėvių giesmės, karo šokiai ir banguojantys rugių laukai

Šimtmečio Dainų šventės Ansamblių vakaras žada būti itin vaizdingas, įdomus ir įkvepiantis – 4 tūkstančiai atlikėjų žiūrovus pakvies į įspūdingą muzikos, dainos ir šokio spektaklį „Tėvyne mūsų“ Kalnų parke.

Daugiausia meno šakų žanrų jungiantis Ansamblių vakaras tituluojamas spalvingiausiu Dainų šventės renginiu. Liepos 4 d. 22 val. prasidėsiantis koncertas žaliuojančių kalvų apsuptą slėnį pripildys instrumentų ir dainų skambesio, vilnijančių šokių raštų, šviesos ir vakaro sutemų žaismo. Vienas už kitą gražesni kostiumai puoš per 4 tūkst. renginio dalyvių – koncerte dalyvaus 2700 suaugusiųjų ir 1500 jaunųjų atlikėjų.

Unikalų reginį kurs dainų ir šokių ansambliai, dainininkės Rasa Serra, Airida Mockutė, muzikos kūrėjas, atlikėjas Saulius Petreikis, kompozitorius ir atlikėjas Ovidijus Vyšniauskas, apeigų grupė „Kūlgrinda“, liaudies instrumentų orkestrų ir kapelų muzikantai. Pirmą kartą Dainų šventės Ansamblių vakare dalyvaus lenkų liaudiškų šokių ansamblis „Perla“ iš Nemenčinės – jame šoka lenkų, rusų, lietuvių mokyklų auklėtiniai ir studentai. Vienu seniausių pasaulyje muzikos instrumentu – dambreliu – muzikuos Rusų dramos teatro aktorius Valentinas Krulikovskis.

Ansamblių vakaro koncertas atspindės valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Šventės sumanymą perteiks keturios teminės teatralizuotos dalys: „Protėvių žemė“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“ ir „Už Tėvynės laisvę“. Visą pasirodymą sudarys net 35 kūriniai, vienuolika jų – sukurti specialiai šiai programai. Jiems atsiskleisti padės sukurta scenografija ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai. Renginys truks beveik tris valandas.

Teatralizuotą koncertą pradės iškilminga Ansamblių vakaro ugnies įžiebimo ceremonija. Ugnį uždegs iš penkių etninių regionų atvykusios šeimos. Iš Žemaitijos nuo Šatrijos piliakalnio ugnį į Kalnų parką atgabens raiteliai. Atgijusi protėvių dvasia nukels žiūrovą į praeitį: atgims baltų genčių istorija, skleisis besikuriančios šeimos paveikslas. Dalyje „Darbas – duona kasdieninė“ nusilenksime motinai Žemei. Šokių kompozicijos pasakos apie žemės darbus, skambės rugiapjūtės dainos. Ketvirtoji koncerto dalis alsuos meile Tėvynei, perteiks kovos dėl laisvės motyvus.

Įspūdingos dekoracijos Kalnų parko erdvę pavers ypatinga vieta. Specialiai Ansamblių vakaro koncertui iš Švenčionių rajono bus atvežta net 200 rugių pėdų. Šiam tikslui Švenčionių kultūros centro darbuotojai kartu su garsia šiaudinių sodų pynėja 88-erių metų Janina Pavliukevičiene praėjusią vasarą nupjovė Strūnaičių gyvenvietės ir Stanislavavo kaimo rugių laukus. Vėliau rugius džiovino, rišo ir saugojo iki pat šimtmečio Dainų šventės.

Choreografinėms kompozicijoms siuvami baltų genčių – jotvingių, lietuvių, kuršių ir žemaičių – kostiumai.

Prie renginio įdėjos įgyvendinimo prisidėjo gausus talentingų menininkų būrys: kompozitoriai Raimundas Martinkėnas, Aras Žvirblys, Donatas Bieliauskas, Giedrius Svilainis, Eugenijus Čiplys, Ansamblių vakaro meno vadovė, režisierė, baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė, liaudiškų muzikos kapelų vadovas Darius Daknys, šventės koordinatorė, dirigentė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė, programos konsultantė Irena Nakienė, scenografas Marius Puskunigis, šviesų dailininkas Arvydas Genys, vaizdo projekcijų dailininkė Vesta Obolevičiūtė, prodiuserė, šventės direktorė Edita Katauskienė. Dainų šventės rengėjas – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksianti Lietuvos šimtmečio dainų šventė iš viso pasiūlys net penkiolika renginių. Dauguma jų bus nemokami, o bilietus į mokamus renginius – vokalinių ansamblių koncertą, Šokių dieną, Ansamblių vakarą, Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą ir Dainų dieną (sėdimas vietas) – jau galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu adresu www.bilietai.lt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close