Vilniaus rotušėje Prienų bei Birštono krašto medicinos darbuotojams įteikti nusipelniusio Lietuvos medicinos darbuotojo apdovanojimai (nuotraukos)

Gegužės 2 d. Vilniaus rotušėje į iškilmingus nusipelniusio Lietuvos medicinos darbuotojo apdovanojimus pakvietė LR sveikatos apsaugos ministerija.

 

Raudonu kilimu žengiančius svečius bei nominantus iš visos Lietuvos jau prie rotušės įėjimo pasitiko sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 

Šiemet Medicinos darbuotojo dienos iškilmės neaplenkė ir Nemuno kilpų krašto. Ne vienas šventės svečias džiaugėsi, kad šiemet nuoširdžiausia padėka išreiškiama ne tik didelių ir garsiausių gydymo įstaigų specialistams, bet ir mažesnių miestelių medicinos darbuotojams.

 

Tradiciniame Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamame vakare sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga garbės ženklais apdovanojo nusipelniusius Lietuvos gydytojus, nusipelniusius Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojus bei nusipelniusius Lietuvos slaugytojus. Iš viso garbės vardas suteiktas 35 medicinos specialistams.

 

Į apdovanojimus atvyko ir gausus būrys medicinos darbuotojų iš Prienų rajono bei Birštono savivaldybių.

 

Šiais metais Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą ministras A. Veryga suteikė ir garbės ženklu apdovanojo ,,Eglės“ sanatorijos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją Ireną Besusparienę, Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoją odontologę Reginą Juzefą Malcienę, ,,Tulpės“ sanatorijos Fizinės medicinos reabilitacijos skyriaus vedėją Aušrą Mituzaitę, Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoją Margaritą Narakienę bei Birštono sanatorijos ,,Versmė“ Reabilitacijos skyriaus vedėją Vidmantą Nomeiką.

 

Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas ir Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteiktas Birštono sanatorijos ,,Versmė“ vyresniajai slaugytojai Vidai Balkevičienei.

 

Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardą suteikė ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklu ministras apdovanojo Birštono sanatorijos ,,Versmė“ vyriausiąją slaugytojų administratorę Reginą Padelskienę.

 

Visus nominantus sveikino Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Aira Mečėjienė, Ministro Pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, buvęs sveikatos apsaugos ministras Antanas Vinkus, Lietuvos gydytojų sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos atstovai ir kiti svečiai.

 

Svečiai dėkojo už medikų ryžtą, jų gerumą, taip pat kvietė neprarasti optimizmo. A. Vinkus savo įpėdiniui linkėjo daugiau kalbėtis su visais medicinos darbuotojais ir nebijoti spręsti problemų, o visiems medicinos darbuotojams palinkėjo sėkmingesnio bendradarbiavimo ir komunikavimo.

 

Renginio metu prisiminta ir senoji medicina. Žiūrint filmą bei surengtą nuotraukų parodą prisiminta, kokį kelią nuėjo pasaulinė bei Lietuvos medicina ir kokia ji ištobulėjusi dabar.

 

Visiems medicinos darbuotojams gniaužiančius kvapą kūrinius smuiku dovanojo merginų smuikų trio „Electric Ladies“.

 

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, šie apdovanojimai medikams, minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, kasmet teikiami jau 14 metų. Per šį laikotarpį Nusipelniusio gydytojo vardą pelnė 278 Lietuvos medikai, Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo garbės vardas suteiktas 334 asmenims. O nuo 2015 m. garbės vardai suteikiami ir slaugytojams. Tokius garbės vardus dabar turi 51 Lietuvos slaugytojas.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close