Ašmintiškiai pasitinka pavasarį

Pro ūkanotą miglą liejasi rytmečio aušra. Vis aukštyn ir aukštyn į dangaus kalną pasilypėja saulė. Širdimi pajuntame tvyrantį pavasario dvelksmą.

    Atbundant gamtai, atkeliaujant Velykoms – džiaugsmo ir palaimos metui, kovo 22 d. į šventę „Pasitikime pavasarį“ pakvietė Ašmintos laisvalaikio salės etnografinio ansamblio ir pradinio ugdymo skyriaus vaikų etnokultūros būrelio artistai, vadovaujami laisvalaikio salės vadovės Rimos Vilkienės ir mokytojos Rasos Vaitauskaitės.

     Renginio metu skambėjo liaudiškos dainos, buvo žaidžiami liaudies žaidimai, girdėjosi pavasario pranašų paukščių balsų pamėgdžiojimai. Buvo prisiminti Velykų papročiai ir tradicijos, margučių marginimo būdai. Didžiulį džiaugsmą vaikams sukėlė „medinės silkės“ tampymo ir iš kaimo išvarymo apeigos.

    Kiekvienam šventės dalyviui dovanodamos po simbolinę verbos šakelę, kaimo bendruomenės pirmininkė R. Vaitauskaitė, laisvalaikio salės vadovė R. Vilkienė, seniūnė Vida Vitkauskienė visus susirinkusiuosius sveikino ir linkėjo, kad su pavasario saule, Su Velykomis į kiekvienus namus, į kiekvieną širdį sugrįžtų gyvenimo džiaugsmas.

     Po renginio visi dalyviai gėrėjosi paroda „Rieda Velykų margutis“, kurią parengti padėjo Ašmintos kaimo bendruomenės narės: mokytoja A. Šervenikienė, G.  Bendoraitienė, M. Jankauskienė, A. Langienė. Jos kartu su laisvalaikio salės vadove R. Vilkiene, bendruomenės pirmininke R. Vaitauskaite, bibliotekininke Rasa Šiugždiniene triūsė margindamos margučius, gamindamos pavasarines kompozicijas. Parodą paįvairino Ašmintos pradinio ugdymo skyriaus mokinių ir mokytojos Ritos Margelevičūtės pagaminti lizdeliai, kuriuose pūpsojo įvairiaspalviai margučiai.

R. Vaigauskaitė,

bendruomenės pirmininkė

R. Vilkienė,

laisvalaikio salės renginių organizatorė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close