Liaudiškos muzikos festivalio „Griežk, lietuvi“ populiarumas nemažėja

Balandžio 7-ąją Birštono kultūros centre vyko 9-asis tradicinis liaudies kapelų festivalis „Griežk, lietuvi“. Šį kartą Birštone svečiavosi ir žiūrovus linksmino Marijampolės rajono Tautkaičių kaimo kapela ,,Sūduva“ (vad. Linas Penkaitis), Latvijos Jekabpilio miesto kapela ,,Kreicburgas Zikeri“ (vad. Aivars Pugačs) ir Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“ (vadovas Romualdas Sadzevičius).

Festivalį pradėjo Birštono kultūros centro kaimo kapela „Lendrūnas“, kuriam vadovauja šio festivalio sumanytojas ir organizatorius Algimantas Jazbutis. Beje, kartu su suaugusiais muzikantais debiutavo dar nė šešerių neturintis Jonulis.

Visiems geros nuotaikos dozę pateikė renginio vedėjas Vinculis, koncerto metu bandydamas išsiaiškinti, kas gi tie Birštono krašto žmonės – dzūkai ar suvalkiečiai?  

Visi liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodymai buvo smagūs, linksmi, atspindintys krašto muziką, papročius ir tradicijas. Susirinkusieji noriai pritarė dainininkams, negailėjo plojimų. Smagu buvo klausytis nuotaikingo „braliukų“ latvių pasirodymo. Šis latvių muzikinis kolektyvas birštoniečiams labai patiko pereitais metais, tad buvo pakviestas ir šiemet. O visus liaudiškos muzikos mylėtojus „užvedė“ jaunieji „ūkininkai“ iš A. Stulginskio universiteto – visa salė kartu traukė lietuvių liaudies ar Vytauto Kernagio kūrybos dainas.

Visiems kolektyvams ir jų vadovams už lietuviškų tradicijų ir muzikos puoselėjimą LR Seimo nario Andriaus Palionio vardu dėkojo jo padėjėja Valė Petkevičienė ir įteikė saldžias dovanas – tradicinius birštonietiškus šakočius.

Kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis kolektyvus apdovanojo atminimo prizais.

Kadangi šeštadienis buvo gražus ir saulėtas, tad daugelis džiaugėsi saule ir bundančia gamta, tačiau patys didžiausi liaudies meno mylėtojai atėjo į festivalį. O jų buvo tikrai nemažai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close