Justino Marcinkevičiaus atminimas bus įamžintas jo gimtinėje

Daugiau nei prieš dvejus metus miręs poetas Justinas Marcinkevičius daugeliui yra moralinis autoritetas, visada buvo ir liks tautos sąžinė bei vertybių saugotojas. Poetas ir jo kūryba tapo neatsiejama visos Lietuvos ir ypač Prienų krašto žmonių tapatybės dalimi. 2011 m. Justino Marcinkevičiaus vardu pavadinta Prienų viešoji biblioteka. 2012 m. jai perduotas poeto archyvas ir dalis asmeninės bibliotekos. Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimas Važatkiemyje, jo gimtinėje, bus dar vienas pagarbos visų mylimam Tautos Dainiui ženklas. 

 

 

Gražią pradžią kraštiečio poeto Justino Marcinkevičiaus atminimo ir jo kūrybinio palikimo įamžinimui davė Alksniakiemio bendruomenė, pirmoji kartu su mero pavaduotoja Loreta Jakinevičiene inicijavusi poeto kūrybos skaitymus Alksniakiemio krašte. Jie vyko prieš keletą metų, dar gyvam poetui esant ir jam dalyvaujant. Našlės Genovaitės Marcinkevičienės pageidavimu skaitymus ketinama organizuoti kas antri metai.

Balandžio 3 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko mini spaudos konferencija. Jos metu organizacinės grupės nariai: Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, mero patarėjas Raimundas Markūnas, kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, švietimo skyriaus vyr. specialistė Renata Pavlavičienė, krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė, vyr. muziejininkė Anelė Razmislavičienė, kultūros ir laisvalaikio centro direktorius Džordanas Jogimantas Aksenavičius, direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ligita Gediminienė, Justino Marcinkevičiaus bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Ramutė Šimukauskaitė, aptarė poeto atminimo įamžinimo iškilmių organizacinius darbus.

Pasak vicemerės L. Jakinevičienės, bendruomenės džiaugiasi, kad šiais metais į pagalbą atėjo visos įstaigos, susijusios su poeto atminimo ir jo kultūrinio palikimo įamžinimu. Didelę organizacinių rūpesčių dalį prisiėmė Prienų krašto muziejus, biblioteka, kultūros ir švietimo darbuotojai. Šiais metais skaitymuose dalyvaus ne tik poeto amžininkai, bendraklasiai, bendruomenių atstovai, bet ir mokyklų mokiniai. Kūrybinių skaitymų nuostatus žadėjo parengti švietimo skyrius ir krašto muziejus.

Iškilmingas poeto Justino Marcinkevičiaus paminklinio akmens atidengimas ir pašventinimas bei kūrybiniai skaitymai planuojami šių metų rugpjūčio 3 d. poeto gimtinėje Važatkiemyje. Šių metų skaitymų tema – „Ar žmonės žino, kad miškai – tai mūsų žemės gyvos mintys, kad jiems išnykus visiškai, žmogus ir žemė ims kankintis“ („Mūsų žemės gyvos mintys“, Justinas Marcinkevičius). Pasak organizacinio komiteto narių, poeto ryšys su gamta, žeme buvo išskirtinis ir labai artimas. Just. Marcinkevičius ne kartą savo kūriniuose yra apdainavęs jos grožį, pabrėžęs jos ir žmogaus artumą, todėl tema yra priimtina visiems. Skaitymus organizuoja Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, Prienų rajono savivaldybė, rajono savivaldybės bendruomenių asociacija, Alksniakiemio krašto bendruomenė, Prienų krašto muziejus, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras. Renginio globėjas – Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas. Iškilmingą renginį, kaip ir prieš porą metų, manoma, ves vyr. muziejininkė A. Razmislavičienė.

Roma Sinkevičiūtė

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close