5 patarimai, kaip prižiūrėti automatinį kavos aparatą

Kavos mėgėjai puikiai supranta, kad gerai kavai paruošti esminis įrankis yra geras ir kokybiškas kavos aparatas. Investicija į tokį kavos aparatą yra gana nemaža, tačiau ji atsiperka jau su pirmaisiais kavos puodeliais – tokios kavos ne visose kavinėse galima gauti… Laikui bėgant kava ima prastėti. Kodėl? Kas nutiko? Dažnai to klausia profesionalių kavos aparatų serviso meistrų. Atsakymas paprastas – jei kavos aparato neprižiūrėsime, apie kokybišką ir skanią kavą galime pamiršti.

   

Apie tai kalbėjomės su patyrusiais meistrais iš Sorpreso.lt. Jie kavos aparatus taiso nuo 2005-jų, todėl yra matę ir šalto, ir šilto. Be to kas metai savo kvalifikaciją kelia Šveicarijoje ir gamintojų rengiamuose seminaruose. Rimti specialistai, tad jų nuomonė labai svarbi. Meistrai iš Sorpreso.lt davė 5 esminius patarimus, kaip prižiūrėti kavos aparatą.

Reguliariai valykite savo automatinį kavos aparatą.

Kavos aparatų pardavėjai skelbia gąsdinančią statistiką: net kas penktas kavos aparato savininkas niekada nevalė savo kavos „fabriko“.

Sorpreso.lt meistrai dažnai pastebi, kad kavos aparatų savininkai valymą supranta kaip išorės, padėkliuko ar tirščių talpos išvalymą. Tai toli gražu yra ne taip. Kavos aparato valymas yra kavos ruošimo mazgo valymas, panaudojant specialias valymo tabletes, kurios aktyvuojamos 60-80 ⁰C temperatūroje mazgo viduje – pašalina kavos aliejus bei riebalus ir tuo pačiu sutepa judančias dalis.

Taip pat norime atkreipti kavos aparatų su išimamais kavos ruošimo mechanizmais savininkų dėmesį – juos būtina kartą per savaitę išimti ir plauti šilto tekančio vandens srove, apnašas nuvalant šepetėliu.

Kaip tai padaryti? Viskas priklauso nuo modelio. Susiraskite instrukciją (tai galima padaryti ir internete), ją atidžiai perskaitykite ir pamatysite, kad tai ne taip jau ir sudėtinga. Valymui naudokite tik tam reikalui pritaikytas priemones.

Nukalkinkite savo kavos aparatą.

Net jei gyvenate šalia tyro šaltinio, iš kurio kas rytą semiate vandenį ir jame verdate kavą, nuo kalkių nepasislėpsite. Lietuvoje vanduo yra kalkėtas. Vienur daugiau, kitur mažiau, todėl visada pasirūpinkite nukalkinimu. Tam naudokite specialias nukalkinimo tabletes. Kavos aparatus, naudojančius įstatomus į kavos aparato vandens talpą vandens filtrus, taip pat rekomenduojame bent vieną kartą per metus nukalkinti.

Kodėl reikia nukalkinti vandenį? Priežasčių yra keletas:

1. Kavos skonis suprastėja, kai vandens šildymo mechanizmas yra apkalkėjęs;

2. Per kalkes vanduo nepašildomas iki reikiamos temperatūros;

3. Nuolatos šildant vandenį sunaudojama daugiau elektros energijos;

4. Genda pats šildymo mechanizmas, kurį remonto meistrams teks pakeisti – jis nenuvalomas pramoniniu būdu.

5. Mažiau kalkių patenka į jūsų organizmą.

Kaip tai padaryti? Visi modeliai yra skirtingi, todėl patariame žiūrėti instrukciją, arba dienos metu pasitarti su meistrais.

Dažnai valykite pieno sistemą.

Mėgstate kavą su pienu? Jei nenorite papildomų prieskonių kavoje, rekomenduojame pieno talpą valyti kaip įmanoma dažniau. Neišplauti pieno likučiai kavos ruošimo mechanizme fermentuojasi ir virsta kietosiomis apnašomis bei bakterijų židiniais – tai kenkia pieno sistemos darbui ir savininko sveikatai.

Sutepkite kavos ruošimo mechanizmą.

Kai kurie kavos aparatų gamintojai naudoja išimamą kavos ruošimo mechanizmą, kuris reikalauja ne tik valymo, bet ir tam tikrų dalių sutepimo. Dažniausiai reikia sutepti kavos ruošimo mazgo dalis, kad jos veiktų tyliai ir neleistų nereikalingų garsų. Kavos ruošimo dalys apsivelia nuo itin smulkių kavos trupinėlių ir kavos aliejaus, kuris išsiskiria jas suspaudžiant.

Naudokite kokybiškas priežiūros priemones.

Actas ir soda – geriausi pagalbininkai? 10 eurų kainuojančiam virduliui gal ir taip, bet ne 500 ar net 1000 eurų kainuojančiam automatiniam kavos aparatui. Visi aparatų gamintojai gamina ir savo firminės valymo priemones – skysčius ir tabletes, kurias rekomenduoja naudoti profesionalūs meistrai. Kapsuliniai kavos aparatai turi savo valymo priemones, tad irgi į jas reiktų atkreipti dėmesį. Kokios priemonės jums reikalingos? Greičiausiai jos yra trys:

1. Nukalkinimo skystis arba tabletės;

2. Valymo tabletės kavos ruošimo mazgui išvalyti

3. Pieno sistemos valymo skystis ir priemonės.

Pasitarkite su specialistais, kas kiek laiko jas naudoti konkrečiai jūsų modeliui. Tai priklauso ir nuo kavos virimo intensyvumo – kuo daugiau kavos ruošiate, tuo dažniau reikalingas rimtas valymas.

Atminkite dar vieną dalyką. Kokybiška kava – tik iš kokybiškų pupelių. Įbėrę saują gilių, pasakiškos kavos, deja, nepasiruošite. Pupelės turi būti šviežiai kepintos. Tada kava bus subtilaus skonio ir aromato. Senos pupelės to neduos. Įsigykite šviežių pupelių ir jų nelaikykite atidarytomis pakuotėmis. Dar viena rekomendacija – nelaikykite šaldytuve kavos pupelių, kurias naudosite automatiniame kavos aparate – jos sudrėks ir gali sugadinti aparato malūną.

Jei jau nutiko bėda ir jūsų kavos aparatas pradėjo elgtis keistai, arba kava nebeskani, nors nustatymų nekeitėte, kreipkitės į kavos aparatų remonto meistrus profesionalus – jie visada pasiruošę duoti naudingų patarimų ir padėti vėl mėgautis nuostabaus skonio kava. Beje, pasidomėkite, ar jie suteikia bent 6 mėnesių garantiją remontuojamiems kavos aparatams. Geri meistrai tikrai suteikia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close