Tarptautinis konkursas rengėjų nenuvylė

Birželio 1-ąją Birštono meno mokykloje prasidėjo pirmasis Tarptautinis konkursas „Musica pianoforte“, kuriame dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Lietuvos,  Latvijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Konkurso dalyvius, jų mokytojus, gerbiamą žiuri komisiją, organizatorius bei svečius pasveikino Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Birštono meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė.

Birštono savivaldybės vicemeras J. Aleksandravičius pasidžiaugė, kad toks renginys yra ne tik didelė garbė kurortui, bet ir tam tikras iššūkis bei tikimybė, jog jis taps tradicinis. Prienų rajono savivaldybės vicemerė Loreta Jakinevičienė padėkojo konkurso organizatoriams Laimutei Raugevičienėi, Mindaugui Labanauskui. Kaip teigė mero pavaduotoja, šis konkursas tai puiki galimybė bendradarbiauti ne tik Birštono ir Prienų rajono savivaldybėms, bet ir su kaimyninėmis šalimis. Prienų rajono savivaldybės mero V. Bujanausko padėkos įteiktos Veiverių A. Kučingio meno mokyklos direktoriui M. Labanauskui, mokiniams:   Faustei Simonavičiūtei, Paulinai Simonavičiūtei, Mingailei Skiečiūtei, Mantui Mocevičiui, Ugnei Orintaitei, Faustui Labanauskui.

Tai, kad šis renginys  bus aukšto meninio lygio, bylojo ir kompetentingi vertinimo komisijos nariai.

Prof. Svetlana Eganian į Birštoną atvyko iš Prancūzijos. S. Eganian yra kelių tarptautinių Liono pianistų konkursų prezidentė ir meno vadovė, tęsianti savo koncertinę veiklą ir dalyvaujanti daugelyje tarptautinių festivalių. Šiuo metu profesorė dirba Prancūzijoje, Liono nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio mokykloje-konservatorijoje.

Jurijus Blinovas yra vienas žymiausių savo kartos Baltarusijos pianistų. Pianistas yra  pasiekęs didelių laimėjimų savo šalyje,  o nuo 2000 metų savo karjerą tęsė Amerikoje, stažavosi Teksaso krikščioniškajame universitete. 2009 metais įgijo daktaro laipsnį, tapo daugelio tarptautinių konkursų laureatas. Šalia koncertinės veiklos, J. Blinovas sėkmingai moko muzikos jaunimą, taip pat užsiima kūryba.

Jūratė Šleinytė yra  puiki pianistė, koncertuojanti kaip solistė ir ansambliuose,  pedagogė, dėstanti Lietuvos Muzikos akademijoje, skaitanti pranešimus ir rašanti straipsnius spaudoje.  Be to, J. Šleinytė yra A. Kučingio, kurio vardu pavadinta Veiverių meno mokykla, anūkė.

Raimundas Simanavičius yra Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, saksofonininkas ir dirigentas.

Pirmąją konkurso dieną, birželio 1-ąją, pasirodė A1, A2 ir A3 kategorijų pianistai, o antrąją – B1, B2, B3 ir C1, C2 ir C3 kategorijų muzikantai (duetai ir trio).

Kiekvienoje kategorijoje geriausieji buvo vertinami Grand prix, pirmąja, antrąja ir trečiąja vietomis ir apdovanojami diplomais. Penktadienį ir šeštadienį buvo apdovanoti tą dieną savo kategorijoje groję pianistai. Iš viso šiame tarptautiniame konkurse dalyvavo per 240 muzikantų ir jų mokytojų.

Šeštadienio vakarą, kai buvo išaiškinti geriausi solistai ir ansambliai, o vertinimo komisija baigė darbą, netrūko gerų emocijų.

Vertinimo komisijos vardu kalbėjusi S. Eganian džiaugėsi konkurso dalyvių meniniu lygiu, renginio organizavimu, ir kad tiek daug talentingų vaikų susitiko vienoje vietoje. Jai pritarė ir kiti komisijos nariai, renginio organizatoriai.

Konkurso uždaryme dalyvavo ir renginio  globėjas –  Prienų savivaldybės tarybos narys Vytautas Kamblevičius. V. Kamblevičius prizą įteikė broliams dvyniams Vaidui ir Linui Ališauskams, nugalėjusiems varžovus  C2 kategorijoje.  Renginio rėmėjai – Palionio paramos ir labdaros fondui atstovaujantys Andrius Palionis, Julija Palionienė ir Edita Palionytė piniginį prizą įteikė geriausiam solo pianistui (A5 kategorija), Grand prix laimėtojui Lukui Gedvilui, o B2 kategorijoje Grand prix laimėjo Ugnė Masiulytė, Aistė Kumetaitė ir Medeina Kalasauskaitė.  Svečiai iš Latvijos, pelnę daugelio simpatijas, Svjasoslav Ustenko ir Ivans Semjonovs B1 kategorijoje irgi buvo apdovanoti didžiuoju Grand prix.

Birštono meno mokyklos direktorė L. Raugevičienė ir Veiverių A. Kučingio meno mokyklos direktorius M. Labanauskas dėkojo rėmėjams: Birštono savivaldybei, UAB „Birštono vandentiekis“, sanatorijai „Tulpė“, Piano.LT bei informaciniams rėmėjams laikraščiams „Krašto vitrina“, „Naujasis Gėlupis“, „Gyvenimas“ ir Prienų kabelinei televizijai „Eteris“. Birštono savivaldybės atstovai – administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Birštono suvenyrus įteikė komisijos nariams bei konkurso organizatoriams.

Dalyviai teigė, kad konkursas pavyko, gera organizacija bei birštoniečių svetingumu buvo patenkinti visi iš arčiau ar toliau atvykę svečiai. Džiugu, kad bendras Veiverių A. Kučingio ir Birštono meno mokyklų  darbas pavyko.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close