Akordeonistų išvyka į tarptautinį konkursą Vengrijoje

Kovo 22–26 dienomis Kauno krašto akordeonistų draugija organizavo mokinių ir mokytojų išvyką į II tarptautinį folkloro, šokių ir muzikos festivalį-konkursą „Budapešto tiltų žavesys 2018“ Vengrijos sostinėje Budapešte.

Festivalio metu vyko konkursiniai pasirodymai kiekvienoje didelėje kategorijoje (folkloro, šokių ar muzikos). Instrumentinės muzikos kategorijoje dalyvavo solistai, ansambliai ir orkestrai, grojantys įvairiais instrumentais. Solistai buvo vertinami pagal instrumentus ir amžių.Tarptautinėje vertinimo komisijoje dalyvių pasirodymus vertino Veiverių A. Kučingio meno mokyklos direktorius akordeonistas Mindaugas Labanauskas. Šiais metais dalyvauti instrumentinės muzikos konkurse buvo pakviesti ir Prienų meno mokyklos akordeono mokytojos Linos Bendoraitienės mokiniai: Augustas Kuzminskas, Eligija Radzevičiūtė, Klaidas Alaveckas ir Adas Radzevičius. Jaunieji akordeonistai ruošėsi labai atsakingai, nes Augustui ir Eligijai tai buvo pirma išvyka į tarptautinį konkursą užsienyje. Kelionės nuovargis nepaveikė jaunųjų konkursantų ir jų pasirodymas buvo puikus. Instrumentalistų pasirodymai vyko šešiose amžiaus kategorijose. Vaikų kategorijoje (9–12 metų) Augustas Kuzminskas iškovojo 1 vietą, Klaidas Alaveckas – 1 vietą, o Eligija Radzevičiūtė – 2 vietą, Jaunimo 1-oje kategorijoje (13–15 metų) Adas Radzevičius iškovojo 2 vietą. Visus maloniai nuteikė Lietuvos ambasadorės Vengrijoje Rasos Kairienės apsilankymas. Ji visiems linkėjo sėkmės konkursinėje scenoje ir išklausė visų lietuvių pasirodymus.

Kelionės įspūdžiai vien konkursu nesibaigė. Kelionės metu vykome į Estergomą, prie Dunojaus įsikūrusį miestą, kuris X–XIII a. buvo Vengrijos sostinė, aplankėme Estergomo baziliką – didžiausią Vengrijoje katalikų bažnyčią. Iš Estergomo vaizdinga Dunojaus pakrante važiavome į Višegradą, kur ant kalvos stūkso XIII a. statyta Višegrado tvirtovė, o papėdėje išlikę karalių rūmų griuvėsiai. Tvirtovę, porą šimtmečių buvusią Vengrijos karalių rezidencija ir brangenybių saugykla, užėmė ir suniokojo Osmanų imperijos kariaunos. Apsilankėme tvirtovėje, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Dunojaus vingį. Vykome į Sentendrę, vaikščiojome siauromis ir vingiuotomis jos gatvelėmis, lankėmės Marcipanų muziejuje. Budapešte aplankėme Karalių rūmus, nuostabaus grožio F. Listo muzikos akademiją, plaukiojome Dunojaus upe ir grožėjomės naktiniu Budapeštu.Grįždami namo, apsilankėme Austrijos sostinėje Vienoje ir Čekijos mieste Olomouce.

Išvykos į konkursus – ne tik savo meistriškumo pasitikrinimas, bet ir bendravimo, dėmesingumo, supratimo, pagarbos vienas kitam, žinių troškimo ugdymas. Dėkojame Kauno krašto akordeonistų draugijos vadovams Gražinai Lukošienei ir Mindaugui Labanauskui už pasitikėjimą ir kvietimą dalyvauti konkurse. Į konkursą nebūtume išvykę be rėmėjų pagalbos, todėl nuoširdžiai dėkojame Prienų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę išmėginti savo jėgas užsienyje, garsinant ne tik savo šalį, bet ir Prienų miesto vardą.

Akordeono mokytoja Lina Bendoraitienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close