home Politika „Būkime savo krašto šeimininkais!“

„Būkime savo krašto šeimininkais!“

Pakuonio seniūnijos ataskaitinis susirinkimas prasidėjo Pakuonio laisvalaikio salės folkloro kolektyvo „Obelėlė“, moterų vokalinio ansamblio ir solistės Samantos koncertu (vadovė Renata Žiobienė). 2017 m. seniūnijos veiklos ataskaitą pristatė seniūnė Nijolė Averkienė.

Aktualiausia problema – keliai

Seniūnė Nijolė Averkienė, pristatydama 2017 m. veiklos ataskaitą, priminė, kad seniūnijoje gyvena 1248 gyventojai, pernai gimė 11 naujagimių, mirė 19 gyventojų.

Seniūnija padalinta į penkias seniūnaitijas, veikia dvi bendruomenės ir dvi asociacijos.

Kalbėdama apie pernai nuveiktus darbus, seniūnė džiaugėsi, kad buvo suremontuota Vytauto gatvė Purvininkuose, Vėjo gatvė Pakuonyje (asfaltavimo dar laukia Seniūnų ir Žalioji gatvės Pakuonyje), kad netrukus Pakuonio laisvalaikio salės kolektyvas įsikurs buvusiose pašto patalpose seniūnijos pastate, kad atnaujinus sporto aikštyną turės kur sportuoti ne tik mokiniai, bet ir visi norintys.

Seniūnė išvardijo ir svarbiausias problemas. Viena aktualiausių – keliai. Pasak N. Averkienės, nors pernai keliai buvo greideriuoti tris kartus, po itin lietingo vasaros ir rudens laikotarpio kelių būklė šiais metais bus prasta. Prie to „prisideda“ ir ūkininkai, kurie ardami laukus ne tik sukasi ant važiuojamosios kelio dalies, bet yra buvę atvejų, kai suaria ir kelią. Ji prašė gyventojų supratimo ir kantrybės, nes kelių priežiūros darbai bus pradėti tik tada, kai išeis įšalas ir išdžius kelių paviršius.

Ne visi ūkininkai nusišienauja pakeles, iškerta krūmus. Seniūnės teigimu, šiais metais daug dėmesio bus skirta ne tik pakelių priežiūrai, bet ir kovai su Sosnovskio barščiais.

Nerimą kelia ir apleisti pastatai. Vienas tokių – Pagirmuonio dvaras ir jo teritorija. Pernai buvo pradėti šio dvaro aplinkos tvarkymo darbai. Pasak seniūnės, atėjo laikas nenaudojamus, apgriuvusius ir pavojų keliančius pastatus, kurių Pakuonio seniūnijoje yra nemažai, pripažinti neturinčiais šeimininko. Džiugina tai, kad kai kurie savininkai, gavę iš VMI pranešimus apie didesnius mokesčius, sureagavo ir skuba šalinti trūkumus. Vienas tokių pavyzdžių – administracinis pastatas Sodų g., kurio savininkai sandarina langus ir duris, kerta menkaverčius krūmus ir pažadėjo naikinti Sosnovskio barščius.

Seniūnės N. Averkienės teigimu, Pakuonio miestelis palyginti ramus, matyt, neatsitiktinai seniūnija pripažinta saugiausia, čia nekyla didelių incidentų, tačiau yra ir pažeidimų: baigiamos nudaužyti kai kurių gatvių nuorodų lentelės, buvo išrauti ką tik pasodinti dekoratyviniai medeliai prie autobusų stotelės, klebono nupirkti nauji laistytuvai per kelis mėnesius buvo pakeisti kiaurais ir sudėvėtais, į pakeles, prie neveikiančių gamybinių pastatų ir į konteinerius prie kapinių verčiamos įvairios šiukšlės...

Seniūnijos ribos keičiamos ne pirmą kartą

Kalbėdama apie seniūnijos ribų keitimą, seniūnė pirmiausia priminė, kad Pakuonis – senas ir garbingas kraštas, ateinančiais metais švęsiantis 275 m. Pakuonio vardo paminėjimo jubiliejų ir Pakuonio mokyklos 200 metų jubiliejų.

Buvęs Pakuonio valsčius buvo padalintas Kauno rajono Taurakiemio ir Rokų seniūnijoms bei Prienų rajono Ašmintos seniūnijai. Apie 1970 m. Antakalnio, Vangų, Malinavo, Patrakiemio, Naujininkų, Pašventupio kaimai buvo paimti iš Pakuonio apylinkės ir prijungti prie Ašmintos apylinkės.

Pasak seniūnės, dalyvaudama vietos gyventojų apklausos komisijoje, ji kartu su kitais komisijos nariais lankė būtent minėtus kraštinius kaimus ir įgijo labai naudingos patirties, išgirdo žmonių nuomones ir atsiliepimus. Seniūnės N. Averkienės teigimu, žmonės ne tik skundėsi prastais keliais, bet ir prašė pratęsti autobuso maršrutą iki Pakuonio, išsakė nusivylimą, kad su jais per mažai bendraujama, kad su jubiliejais buvo sveikinami tik Ašmintos krašto žmonės, o jie buvo pamiršti.

Jei bus pritarta seniūnijų ribų keitimui, keturi dabar Pakuonio seniūnijai priklausantys kaimai bus prijungti prie Išlaužo seniūnijos ir, seniūnės teigimu, dėl to apima švelnus liūdesys, nes su to krašto žmonėmis kartu dirbta, daug bendrauta, bet jiems iki Išlaužo arčiau, todėl bus ir patogiau.

„Būkime savo krašto šeimininkais“

Tokiais žodžiais baigė veiklos ataskaitą seniūnė N. Averkienė ir dėkojo už pasiūlymus, pastabas, idėjas ir palaikymą prisidedantiems prie aplinkos tvarkymo, švenčių ir renginių organizatoriams, dalyviams bei rėmėjams, aktyviausiems kaimų ir gatvių atstovams.

Visos grandys dirba subalansuotai

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, kad visos Pakuonio seniūnijos grandys dirba subalansuotai. Kalbėdamas apie planuojamus darbus, jis paminėjo apšvietimo tinklų atnaujinimą ir plėtrą, katilinės atnaujinimą, kelio Pakuonis–Vainatrakis (iki Dvylikių) ir Pakuonis–Ašminta asfaltavimą, patalpų, skirtų Pakuonio laisvalaikio salei, remontą. Meras pažadėjo, kad bus peržiūrėti visos savivaldybės apleisti pastatai ir priimtas sprendimas juos nugriauti arba remontuoti.

Meras kvietė siūlyti parduodamus namus, kurie būtų tinkami apgyvendinti vaikų šeimynas.

Meras atsakė ir į gyventojų klausimus, paaiškino, kad prieš tiesiant dujų trasą į Pakuonį pirmiausia reikia sužinoti, kiek žmonių norėtų prisijungti, tuomet paaiškėtų preliminari prisijungimo kaina. Tačiau meras nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti apie nuotekų tinklų plėtrą, nes ES pinigai, skirti šiai sričiai, baigėsi. Norintiems prisijungti prie vandentiekio tėra viena galimybė – jei tinklai eina netoli, tai gali padaryti UAB „Prienų vandenys“.

Buvo aptarta, kas turi atlyginti šernų padarytus nuostolius, kaip išspręsti „Vangų kelio“ problemą ir kiti klausimai.

Daug problemų išsakė aktyvus seniūnijos gyventojas Antanas Bagdzevičius, pastebėjęs, kad seniūnės ataskaitoje neužsiminta apie verslininkus. Jis sakė pasigendantis dažnesnių seniūnijos gyventojų susirinkimų, taip pat užsiminė ir apie vienišus gyventojus, ir nulūžusias medžių šakas, ir palaidus šunis.

Apie mokyklą, vaikų globą, kiaulių marą, šeimoms skirtą projektą

Kaip sekasi Pakuonio pagrindinės mokyklos bendruomenei, supažindino mokyklos direktorė Audronė Vaicekauskienė.

Jiezno vaikų globos namų socialinė darbuotoja Jūratė Pageckaitė kvietė tapti trumpalaikiais (socialiniais), nuolatiniais globėjais ar įtėviais.

Apie afrikinio kiaulių maro grėsmę perspėjo Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Antanas Keturakis. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Aurelija Urbonienė supažindino su pradedamu įgyvendinti šeimoms skirtu projektu.

Apie aktualijas ir seniūnijų ribų keitimą kalbėjo Tarybos nariai Jonas Vilionis ir Loreta Jakinevičienė.

J. Vilionis ne tik kalbėjo apie grėsmes žemės ūkiui, bet ir ragino gyventojus į viską žvelgti pozityviau: kai žvyras iš karjero bus iškastas, gal seniūnija turės poilsiui tinkamas marias, seniūnijai pinigai skiriami, priklausomai nuo jos dydžio ir gyventojų skaičiaus. Jo išvada: „Ašmintos seniūnijos prijungimas prie Pakuonio – geras reikalas!“

L. Jakinevičienė kalbėjo apie kelius ir šernų padarytus nuostolius. Ji pritaria, kad reikia peržiūrėti ir koreguoti seniūnijų ribas, bet nepritaria seniūnijų naikinimui.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close