Svajonė – atrasti Prienų išskirtinumą

Daugiau nei prieš metus Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui pradėjo vadovauti Virginija Naudžiūtė. Ištaikiusios laiko tarp gausybės renginių su direktore ir kalbėjomės, kas įvyko per praėjusius metus bei apie ateities planus.

 

Kas per pirmuosius darbo metus labiausiai nudžiugino ir kas nemaloniai nustebino?

Maloniai nudžiugino žiūrovų gausa pirmuosiuose koncertuose po salės renovacijos: Koncertų salės atidarymo renginyje, romansų vakare, renginyje, skirtame Vasario 16-ajai paminėti, ir kituose. Džiaugiamės, kad prieniečiai teigiamai įvertino atnaujintą salę ir joje organizuojamus renginius.

Liūdina tai, kad profesionalaus meno renginiai Prienuose vis dar nesuranda savo žiūrovo.

Praėjusiais metais vykusios apklausos metu nemaža dalis respondentų teigė pageidaujantys ne tik „Domino“ teatro, bet ir intelektualesnių spektaklių, koncertų… Atsižvelgdami į apklausos duomenis, organizavome smuikininko Vilhelmo Čepinskio koncertą, kuris, deja, nesulaukė susidomėjimo, tik „per plauką“ įvyko Kauno muzikinio teatro solisto baritono Andriaus Apšegos, Kauno šokio teatro „Aura“ pasirodymai…

Liūdina ir kai kurių mūsų lankytojų požiūris, kad „valdiškas turtas“ yra niekieno, todėl po renginio ant naujos kėdės ar kiliminės dangos randame priklijuotą kramtomąją gumą… Renovacijos lėšos yra visų mūsų – mokesčių mokėtojų – lėšos, todėl keista, kad nebranginamas mūsų visų turtas.

 

Ryškiausias praėjusių metų įvykis – Didžiosios salės renovacija. Kas buvo atlikta? Kuo pradžiuginote žiūrovus ir atlikėjus?

Norėčiau patikslinti, kad Didžioji salė po renovacijos buvo pervadinta Koncertų sale. Na, o renovacijos metu buvo atnaujinta žiūrovų salė (sienos, grindys, lubos), scena, priešgaisrinės saugos sistemos, garso ir iš dalies apšvietimo įranga, pakeistos scenos užsklandos, kėdės, salė pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Jau planuojamas ir pastato išorės remontas. Kaip pasikeis kultūros ir laisvalaikio centras iš lauko, kokie darbai bus atlikti? Kokie kiti „statybiniai“ darbai numatyti ateityje?

Dėl pastato išorės galutiniai sprendimai dar nepriimti, tad nesinorėtų sakyti „op“ neperšokus griovio, tačiau planuojama, kad paskutinio renovacijos etapo metu bus atnaujinta pastato fasado siena, pastato prieigos, vidinis kiemelis. Tikimės, kad, pasikeitus vidinio kiemelio aplinkai, atsiras galimybės organizuoti kamerinius koncertus, pasirodymus po atviru dangumi. Ir nebūtinai tik profesionalių atlikėjų. Kaip vienas iš jau minėtos apklausos respondentų pastebėjo: „Kavinėje šeštadieniais ar sekmadieniais galėtų gyvai koncertuoti Meno mokyklos absolventai“. O kodėl gi ne? Smagu, kai iš pačių miesto gyventojų sulaukiama pozityvių ir prasmingų pasiūlymų.

Ar yra pokyčių meno kolektyvų veikloje? Kiek ir kokių kolektyvų veikia, kiek prieniškių laisvalaikį skiria meno saviveiklai?

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre 2017 m. veikė 14 mėgėjų meno kolektyvų, jų veikloje dalyvavo 257 žmonės. Iš jų: 183 – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų meno kolektyvuose, 74 – laisvalaikio salėse (Išlauže, Pakuonyje, Naujojoje Ūtoje, Ašmintoje bei Šilavote).

Didžiausia naujiena – nuo rudens pradėjęs dirbti pučiamųjų instrumentų specialistas, eufonininkas Linas Jankauskas, subūręs du kolektyvus: pučiamųjų instrumentų kvintetą bei instrumentinį duetą. Jo vadovaujami kolektyvai jau koncertavo socialiniams darbuotojams jų profesinės šventės proga, Koncertų salės atidarymo renginio žiūrovams, Išlaužo bei Prienų seniūnijų ataskaitinių susirinkimų dalyviams.

Pokyčių buvo ir Naujojoje Ūtoje. 2017 metų pabaigoje pradėjusi dirbti mėgėjų meno kolektyvo vadovė Lijana Sarnickienė jau spėjo suburti vokalinį ansamblį, kurio debiutas įvyko Naujosios Ūtos seniūnijos ataskaitinio susirinkimo metu.

Norime pasidžiaugti pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvu „Vajaunas“. Šiam kolektyvui praėjusieji ir šie metai – itin sėkmingi: pavyko pelnyti ne tik pirmąją kategoriją, bet ir prisijaukinti „Aukso paukštę“. Šis aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje į kolektyvo rankas nutūps gegužės 1-ąją.

Į kokius tradicinius ir naujus renginius dar pakviesite žiūrovus šiais metais?

Vienas iš įdomesnių, netradicinių renginių, planuojamų vasaros antroje pusėje – „Nebylaus kino koncertas: Garsinės peržiūros“. Renginio metu bus rodomas vienas maždaug valandos trukmės nebylusis filmas, kurį gyvai įgarsins trys eksperimentinio džiazo muzikantai. Taip pat tikimės vasaros laikotarpiu surengti kino peržiūras po atviru dangumi.

Rudenį pakviesime ir į naują muzikinį renginį – respublikinį sakralinės muzikos festivalį „Džiaugsmas pasauliui“ Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje.

Gegužės 18–20 dieną vyks tradicinė Prienų miesto šventė, kurioje žiūrovai turės galimybę stebėti net tik Prienų rajono mėgėjų meno kolektyvų, vyksiančių į Lietuvos 100-mečio dainų šventę „Vardan tos….“, koncertą, bet ir jungtinę Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, grupės „Thundertale“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro koncertinę programą „Kilkim, broliai, sakalais“.

Įprastai vienas iš tradicinių tokio pobūdžio renginių akcentų būna iškilminga eisena. Norėtųsi, kad šiais metais, Šimtmečio proga, šioje eisenoje dalyvautų ne vien meno kolektyvai, bet ir įmonių, organizacijų, atstovai bei šventės žiūrovai.

 

Didžiausias šių metų renginys – Lietuvos šimtmečio dainų šventė. Kiek Prienų KLC kolektyvų dalyvaus? Kur dar planuoja išvykti mūsų saviveiklininkai?

Kol kas tikslus kolektyvų skaičius dar nėra žinomas. Teatrų kolektyvai – Naujosios Ūtos mėgėjų teatras „Vėtrungė“ (vad. Alma Vaišnienė, Anelė Lukjančuk) ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatras „Langas“ (vad. Alma Vaišnienė) – jau džiaugiasi patekę į Lietuvos šimtmečio dainų šventę. Folkloro kolektyvai: Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro grupė „Gija“ (vad. Dalė Zagurskienė), Pakuonio laisvalaikio salės folkloro kolektyvas „Obelėlė“ (vad. Renata Žibienė), Ašmintos laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Ošvenčia“ (vad. Rima Vilkienė), Šilavoto laisvalaikio salės folkloro grupė „Akacija“ (vad. Saulė Blėdienė), taip pat mišrus choras „Šilas“ laukia komisijos sprendimo. Na, o kovo 29 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko liaudiškų šokių kolektyvų apžiūra, kurioje dalyvavo pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Trapukas“.

Praėjusį savaitgalį (kovo 24 d.) abu minėti liaudiškų šokių kolektyvai „Trapukas“ (vad. Džordanas Jogimantas Aksenavičius) ir „Vajaunas“ (vad. Ligita Gediminienė) dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje „BalticAmber SPRING Suwalki 2018“, vykusiame Suvalkuose (Lenkijoje) ir parsivežė tris prizines vietas. „Vajaunas“ pirmąja vieta buvo įvertintas už šokį „Trikinkė“ (choreografija Vidmanto Mačiulskio) ir antrąja – už šokį „Dirižablis“ (choreografija Vandos Verkulienės), „Trapuko“ šokėjai – pirmąja vieta už šokį „Šelmių polka“ (choreografija Edmundo Verpetinsko).

Kultūros ir laisvalaikio centro veikla – ne vien koncertiniai renginiai. Kokias naujas veiklas planuojate?

Iki šiol nepakankamai dėmesio buvo skiriama šviečiamajai (edukacinei) veiklai. Mėgėjų meno kolektyvų veikla skirta meno mėgėjams, kurie pasiryžta įsipareigoti ir nuolat dalyvauti kolektyvo veikloje. Edukacinės programos ir užsiėmimai bus skirti norintiesiems susipažinti su viena ar kita meninio pobūdžio veikla. Todėl šiemet, kaip ir praėjusiais metais, vasaros pabaigoje bus surengtos kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“, skirtos 6–10 metų vaikams. Rudenį planuojame sukurti ir pristatyti kitas muzikinio, meninio pobūdžio edukacines programas, skirtas tiek vaikams, tiek šeimoms.

Svajojame Prienuose pradėti organizuoti liaudiškų šokių vakarus – vadinamuosius naktišokius, kuriuose pasišokti, pabendrauti galėtų burtis šeimos: vaikai, tėvai, seneliai… Tačiau kol kas tyrinėjame, ar Prienuose jie būtų tokie paklausūs kaip Vilniuje, Kaune ar Marijampolėje …

Atlikote Prienų miesto ir rajono gyventojų apklausą. Kas paaiškėjo išanalizavus anketas? Kokių pokyčių tikisi žmonės?

Taip, praėjusiais metais atlikome apklausą, tikėdamiesi bent iš dalies išsiaiškinti gyventojų kultūrinius poreikius, lūkesčius ir mums keliamus reikalavimus. Vienas iš šios apklausos metu išryškėjusių poreikių – kino vakarai. Todėl pagal galimybes stengiamės bent du kartus per mėnesį juos organizuoti.

Apklausoje ne kartą paminėtas ir veiklos trūkumas jaunimui, todėl balandžio viduryje Prienų kultūros ir laisvalaikio centro patalpose veiklą turėtų pradėti atvira jaunimo erdvė. Pagrindinis veiklos organizatorius – asociacija „Iš idėjos“, o Prienų KLC prie veiklos organizavimo prisidės savo turimais materialiniais ir žmogiškaisiais ištekliais.

 

Prieš metus esate sakiusi, kad svajonė – pilnos salės žiūrovų. Ar ši svajonė pildosi? Kokią svajonę turite dabar?

Iš dalies – pildosi. Svajonė bus išsipildžiusi tuomet, kai salės bus pilnos ir profesionalaus meno renginiuose.

Dabar svajoju, kad Prienai atrastų savo išskirtinumą ir garsėtų visoje Lietuvoje žinomais renginiais. Pirmasis bandymas – kalėdiniu laikotarpiu surengta kūrybinė-socialinė iniciatyva „Senių besmegenių sąskrydis“, kuris turėtų tapti tradiciniu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close