N. Gėlupio (2012 m. gegužės 26 d.) pirmajame puslapyje pateiktas gana išraiškingas klausimas – „… ar gali Ąžuolo mokykloje mokytis pradinukai?“ Tikriausiai šis klausimas skirtas visiems laikraščio skaitytojams. Manau neapsirikdamas, net neatsivertęs 4-ojo puslapio, net nedirstelėjęs į „Faktus be komentarų…“, atsakau: žinoma, kad gali. Be jokios abejonės, gali. Ir dar kaip gali. Bet, atrodo, jog šios  problemos esmė yra visai ne ta – gali ar negali Ąžuolo mokykloje mokytis pradinukai. Šios  situacijos esmė glūdi kitame  klausime:  kodėl Nemuno pradinėje mokykloje po labai sėkmingo  beveik 20-ties metų darbo, jos tvirto įsijungimo į rajono švietimo sistemą staiga  pasidarė negalimas pradinukų mokymas, jų pirmųjų pilietiškumo žingsnių ugdymas? Kodėl pasidarė būtina šią puikiai užsirekomendavusią mokyklą išmesti ne tik iš Prienų miesto, bet ir iš viso rajono švietimo sistemos? Kaip atsirado šios mokyklos negalia tęsti pradinukų mokymą? Kas ir kaip tą „negalią“ nustatė, ją įrodė? Gal išblėso tos mokyklos mokytojų ir kitų darbuotojų kūrybinio darbo ugnelė, o gal tėvų pagarba ir meilė šiai mokyklai pradėjo mažėti? Sunku patikėti, jog ši mokykla staiga tapo rajono biudžetui nepakeliama našta. Kai paskaitai Nemuno mokyklos atstovės J. Pranskevičienės žodžius: „…panaikinama daug metų kurta, pačių mokytojų rankomis gražinta, puoselėta, rėmėjų ir projektinėmis lėšomis išsilaikanti mokykla“, tenka suabejoti, kad ši mokykla buvo ar bus per sunki rajono biudžeto galimybėms. Patys mokytojai, mokinių tėvai savo rankomis ir širdimis kūrė tą mokyklos jaukumą, saugią aplinką, geriausias vaikučių visapusiško ugdymo sąlygas. Spaudoje  pastebima: „Tėvams vaikai Nemuno pradinėje – tarsi namuose.“

Tai kiekgi kainuoja rajono biudžetui Nemuno mokyklos bendruomenės meilė ir pagarba savo išpuoselėtai mokyklai? Iš tikrųjų tai meilė vaikams. Dažnai galima girdėti sakant: Vaikai – Lietuvos ateitis. Tad neatimkime iš vaikučių, iš juos mylinčios bendruomenės jų mokyklos, jų namų be jokios būtinybės. Kodėl valdžia taip daro?.. Gal ji laukia pagiriamosios žinutės iš sostinės?..Yra ten toks aukštas pareigūnas, mėgstantis žinutes siuntinėti…O gal valdžia taip demonstruoja savo požiūrį į visuomenės (mokyklos bendruomenės) nuomonę?  Ar taip suprantama demokratija – mes valdome jus, o ne tarnaujame jums.

 

              Antanas Krūvelis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close