Afrikinis kiaulių maras nesitraukia

Prienų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau-VMVT) informuoja, kad 2018 m. kovo 23 d. gavo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto tyrimų atsakymą , kuriuo patvirtinta, kad trims šernų gaišenoms, rastoms Prienų r. sav., Stakliškių seniūnijos Seniavos kaime nustatytas afrikinis kiaulių maras (toliau-AKM), netoli tos vietos, kur prieš mėnesį ši liga buvo nustatyta dar dviem sumedžiotiems šernams.

  VMVT dar kartą primena kiaulių augintojams biologinio saugumo priemonių įgyvendinimo svarbą, nes mūsų šalies laukinėje faunoje virusas plinta, vis daugėja dėl AKM kritusių šernų.

  Šiemet vykdant veterinarinę kontrolę dėl biologinio saugumo priemonių taikymo smulkiuose

kiaulininkystės ūkiuose nustatyta daug pažeidimų, susijusių su kiaulių registravimu ir identifikavimu. Pagrindiniai pažeidimai, nustatomi kontrolės metu yra: nesavalaikis kiaulių deklaravimas, atsivežus kiaules nepranešama Ūkinių gyvūnų registre apie tokių kiaulių atsivežimą, atsivežamos kiaulės yra nežinomos sveikatos būklės ir nežinia iš kur, neturint veterinarijos pažymėjimų ir/ar Lietuvos Respublikoje gabenamų gyvūnų važtaraščio. Nustačius pažeidimus VMVT taiko sankcijas nuo įspėjimo iki piniginių nuobaudų. Kiaulių augintojai turėtų žinoti, kad kiaulininkystės ūkiuose nesilaikant prevencijos nuo užkrečiamųjų ligų priemonių, įskaitant ir registravimo ir identifikavimo reikalavimus, gali būti taikomos sankcijos dėl kompleksinės paramos gavimo, jei kiaulių augintojas yra kompleksinės paramos gavėjas.

 Kiaulių laikytojai turėtų labai atsakingai įvertinti savo galimybes laikytis biologinio saugumo priemonių, kiaulių registravimo ir identifikavimo reikalavimų ir tose seniūnijose, kuriose randamos užsikrėtusios AKM šernų gaišenos, šiltuoju metų periodu atsisakyti kiaulių auginimo.

  Šiandien vienintelė galimybė apsaugoti savo kiaulių ūkį nuo AKM-griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

Prienų VMVT vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Antanas Keturakis

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close