Dvasinio pakylėjimo savaitė Socialinių paslaugų centre

Nuo kovo 20 dienos Prienų socialinių paslaugų centras (PSPC) gyveno Velykų laukimo nuotaikomis. Daugiau nei savaitę centro bendruomenė džiaugėsi bendromis savo veiklomis ir rėmėjų dovanotomis staigmenomis.

 

 

Kai širdyje jau lyg ir pavasariškos nuotaikos, o už lango tebekaraliauja žiema, didžiausias malonumas yra pasilepinti šilumos ir vandens voniomis. Kovo 20, 22 ir 25 dienomis Socialinių paslaugų centro lankytojai vyko į Birštono „Karališkąją rezidenciją“ pasimaudyti baseine ir pasikaitinti pirtyse. Tai buvo rėmėjų dovana vaikams, senjorams ir neįgaliesiems – 36 centro lankytojams. SPC socialinio darbo organizatorė Eugenija Sargevičienė visų centro lankytojų vardu nuoširdžiai dėkojo „Karališkosios rezidencijos“ vadovams ir darbuotojams, širdingai priėmusiems svečius, apgaubusiems rūpesčiu ir dėmesiu, o po maudynių dar ir surengusiems vaišes.

Savaitę prieš Šv. Velykas SPC vyko pasiruošimas šventėms ir kiaušinių dažymas. Kovo 25 d. čia apsilankė Šilavoto seniūnijos, kovo 26 d. – Veiverių seniūnijos, o kovo 27 d. – Pakuonio ir Išlaužo seniūnijų šeimų, kurioms yra teikiamos socialinės paslaugos, vaikai bei Jiezno neįgaliųjų bendruomenės nariai. Visą savaitę nuo ryto iki darbo pabaigos kantriai ir dėmesingai velykinių kiaušinių marginimo technikų mokė socialinio darbo organizatorius Tadas Traidaras. Keliones į SPC vaikams organizavo seniūnijų socialinės darbuotojos: Judita Lučkienė, Birutė Keturakienė, Lina Tamošiūnienė, Vilma Vasiliauskaitė.

Kovo 28 d. įvairius kiaušinių marginimo būdus išbandė SPC socialinių darbuotojų Irenos Danilevičienės, Danguolės Juodsnukienės ir Birutės Songailienės globojamo „Mamų klubo“ narės, atvykusios su mažais ir didesniais vaikučiais, o kovo 29 d. – grupė senjorų.

Yra mamų, kurios prie Velykų stalo susėda tik su savo vaikučiais, senjorų, kurie neturi su kuo daužti kiaušinių. Tokiems žmonėms pasiruošimas Kristaus Prisikėlimo šventei yra tarsi asmeninis dvasinis pakylėjimas, laimės ir džiaugsmo akimirkos, leidžiančios patirti artumo, bendruomeniškumo jausmą. Sustiprinti tikėjimą ir viltį, kurios mums visiems reikia.

Su Dievo pagalba ir pačių pastangomis jo link einama mažais žingsneliais kasdien. Dar tik vasario mėnesį pasivadinę „Mamų klubu“ (o kartais – „Šeimų klubu“), šio klubo narės kiekvieną antradienį renkasi į centrą, kur vyksta įvairūs klubo užsiėmimai. Socialinė darbuotoja I. Danilevičienė pasakojo, kad „Mamų klubas“ tapo mamų mėgstama vieta, kur jos gali ir stengiasi įgyti daugiau praktinių ir psichologijos žinių, įgūdžių, reikalingų socialiniame gyvenime. Psichologijos paskaitas moterims skaito SPC psichologė Irina Banienė. Prienų visuomenės sveikatos biuro specialistai neseniai skaitė paskaitą apie ligų prevenciją. Vyko darbinių įgūdžių užsiėmimai. Neilgai trukus žadama organizuoti susitikimą su Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojais. Padedamos SPC specialistų ir socialinių darbuotojų, „Mamų klubo“ mamos kiekvieną antradienį mokysis maisto gaminimo, šeimos biudžeto planavimo, finansinių, ekonominių, socialinių bei kitų problemų, su kuriomis susiduria šeimos, sprendimo būdų.

Šv. Velykos praėjo. Laukia nauji darbai, kasdieniniai rūpesčiai ir kitų švenčių laukimas. Netrukus po Velykų, balandžio 10-11 dienomis, į Alytų vyks SPC neįgaliųjų dramos kolektyvas. Alytaus „Gubojo“ neįgaliųjų organizacijos kvietimu, vos prieš daugiau nei metus susibūręs Prienų SPC dramos kolektyvas pakviestas dalyvauti XI tarptautiniame neįgaliųjų vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Džiaugsmo ašara 2013“, kuriame pasirodys kolektyvai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. „Tai pirmoji tokia patirtis, – teigė dramos kolektyvo įkūrėja ir vadovė E. Sargevičienė. – Festivalyje žadame parodyti fragmentą „Kurmio vestuvės“ iš Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“. Tai ne pirmas dramos kolektyvo pastatymas, bet kol kas pasirodymus rengėme tik savo bendruomenei“, – sakė E. Sargevičienė.

 

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close