Europarlamentarai siekia griežtesnių taisyklių dujotiekiams iš trečiųjų šalių

Trečiadienį Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas balsavo už tai, kad dujotiekiams tarp ES ir trečiųjų šalių galiotų ES dujų vidaus rinkos taisyklės.

Šios taisyklės reikalauja užtikrinti kitų ES šalių prieigą prie infrastruktūros, skaidrumą, įkainių sąžiningumą, reguliavimo priežiūros nepriklausomumą, taip pat dujų gamybos ir skirstymo atskyrimą.

Direktyva turėtų būti taikoma statomiems ir planuojamiems dujotiekiams iš Rusijos, įskaitant Nord Stream 2, taip pat Norvegijos, Alžyro, Libijos, Tuniso ir Maroko.

Esamiems ir būsimiems dujotiekiams būtų galima numatyti laikinas išimtis. Europarlamentarai siekia, kad naujiems dujotiekiams jos truktų ne ilgiau kaip penkerius metus, o paveiktos ES šalys ir Europos Komisija dalyvautų sprendžiant dėl visų išimčių.

Europarlamentarai taip pat siekia įpareigoti sprendimuose dėl išimčių atsižvelgti į ES taikomas ekonomines sankcijas šalims, iš kurių nutiestas dujotiekis.

Šiems pakeitimams pritarė 41 komiteto narys, nepritarė 13, o susilaikė 9. Balandžio 16–19 d. Strasbūre rengiamoje EP plenarinėje sesijoje bus balsuojama dėl mandato toliau derėtis dėl šios direktyvos su ES Taryba.

EP pranešėjas Jerzy Buzek (Europos liaudies partija, Lenkija) teigė: „ES dujų rinkoje siekiame visiško teisinio aiškumo ir suderinamumo su ES vidaus rinkos taisyklėmis, kad galėtume užbaigti energetikos sąjungos kūrimą. Tai būtina norint užtikrinti mūsų energetinį saugumą ir energetinę nepriklausomybę – juolab, kad ES priklausomybė nuo užsienio dujų nemažėja.“

Apie 70 proc. ES naudojamų dujų yra importuojama. 2016 m. daugiausia jos buvo importuota iš Rusijos (42 proc.), Norvegijos (34 proc.) ir Alžyro (10 proc.).

Išsamesnė informacija:

http://www.europarl.europa.eu/thinktank/en/document.html?reference=EPRS_BRI(2018)614673

EP

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close