home Švietimas Atrandame naujas profesijas

Atrandame naujas profesijas

Prienų "Revuonos" pagrindinės mokyklos 10pm, 9pm klasių mokiniai sulaukia vis daugiau dėmesio iš Prienų savivaldybėje esančių įmonių ir organizacijų vadovų. Mokinių bei jų tėvelių iniciatyva atrandamos vis naujos praktinio mokymosi vietos.

9pm klasės mokinys Rytis Marcinkevičius antrajame trimestre praktinių žinių semiasi D.Buliauskienės gamybos ir prekybos įmonėje, kuri įsikūrusi Balbieriškyje. Čia mokinys susipažįsta su duonos, bandelių, sausainių gaminimo technologijomis. Pakalbinta įmonės savininkė pasakojo, kad Rytis domisi įmonėje gaminamų kepinių technologiniais procesais, pamokytas bando ruošti tešlą kepiniams, padeda kepti sluoksniuotus sausainius, duoną, fasuoja paruoštą produkciją.

10 pm klasės mokinys Liudvikas Pusvaškis aktyviai padeda Veiveriuose gyvenančiam ūkininkui Kęstučiui Lapinskui. Mokinys prižiūri galvijus, kartu su ūkininko sūnumi Donatu remontuoja techniką, padeda pakeisti sankabą, ratus.

Mokinės Ugnė Mončiunskaitė ir Gintarė Pauliukevičiūtė gilina žinias Prienų krašto muziejuje. Mergaitės susipažįsta su muziejaus ekpozicijomis, domisi lankytojams siūlomomis edukacinėmis programomis, bando muziejininko bei gido darbą.

9pm klasės mokinė Ida Ražaitytė dvi dienas per savaitę darbuojasi Ancelės Skinkienės individualioje įmonėje, užsiimančioje viešuoju maitinimu. Mokinė padeda ruošti daržovių patiekalus, padengia pietums stalus. Ida atliko tyrimą, kokie patiekalai yra mokiniams sveikiausi, sužinojo kaip pagaminti plovą, salotas.

Mokiniai ne tik gauna reikalingas žinias apie profesijas, bet ir atlieka mokytojų paskirtas mokomųjų dalykų užduotis, pritaikytas kiekvienai praktinio mokymosi vietai. Bendraudami su įvairaus amžiaus žmonėmis, ugdosi atsakomybės bei pagarbos jausmą. Trimestro pabaigoje jų laukia atsiskaitymas mokyklos administracijai, mentoriams, dalykų mokytojams apie įgytas žinias ir nuveiktus darbus. Norime padėkoti visų įmonių vadovams ir darbuotojams, priimantiems mokinius, bei perteikiantiems savo darbinę patirtį, žinias.

Produktyviojo mokymosi mokytojos Edita Ramanauskienė ir Laima Paplauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close