home Sportas Šachmatų turnyro nugalėtoju tapo Jonas Džervus

Šachmatų turnyro nugalėtoju tapo Jonas Džervus

Vasario 21 dieną Birštono sporto centre buvo apdovanojami šachmatų turnyro, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, dalyviai. Prieš prasidedant apdovanojimams būrelio trenerė Danutė Urbanavičiūtė pristatė Birštono gimnazijos istorijos mokytoją Daivą Jonikaitę-Snapaitienę, kuri susirinkusiuosius supažindino su šia svarbia Lietuvai istorine data.

Dėl padidėjusio sergamumo gripu turnyre dalyvavo nedaug žaidėjų. Trenerė pažymėjo, kad šventiniame žaidime dalyvavo 11 suaugusiųjų ir 11 vaikų. Suaugusieji sužaidė 55 partijas, vaikai – 33. Iš viso per 5 turnyro dienas buvo sužaistos 88 partijos.

Pirmąją vietą laimėjo Jonas Džervus, surinkęs 9 pergales, antrą – Kazimieras Senavaitis su 8,5 taško, o trečią užėmė D. Urbanavičiūtė, nuo nugalėtojo atsilikusi tik viena pralaimėta partija.

Vaikų grupėje nugalėjo Matas Černevičius, į savo sąskaitą kaip tikras čempionas įsirašęs net 9 taškus. Antra prizinė vieta atiteko Nedai Žuvininkaitei, trečia – Ernestui Vyšniauskui, ketvirta – Erlandui Pempei.

Iš mažiausiųjų geriausiai pasisekė Dovydui Jančiuliui, užėmusiam pirmą vietą, antroji atiteko Ugnei Naudžiūnaitei, trečioji – Svajūnei Karandaitei.

Visi laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, padėkos raštais, o mažiausieji gavo ir šachmatininko pradžiamokslį.