„Aukso paukštė“ atskrenda

Kiekvieną pavasarį pagerbti geriausių Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų sugrįžtanti „Aukso paukštė“, šiais metais nutūps Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, į pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvo „Vajaunas“, šiais metais švęsiančio 20-metį, delnus. Suvalkijos žemėse užaugintas, Nemuno upėje išpraustas, Dainų šventes ir festivalius apkeliavęs kolektyvas į liaudiško šokio puoselėtojų gretas įsiliejo 1998 m. Šiuo metu jame šoka 17 linksmų, širdimi nesenstančių šokėjų. Tai įvairių profesijų žmonės, savo laisvalaikį paskyrę liaudies šokiui, dainai, liaudies tradicijų puoselėjimui ir perdavimui jaunajai kartai. Jie yra laimingi, galėdami atverti savo širdis liaudies menui ir tikisi, kad dar ilgai galės puoselėti liaudišką šokį, džiuginti kitus ir patys džiaugtis teikiama šokio palaima. Kolektyvo tikslas – propaguoti ir vystyti liaudies šokio tradicijas, puoselėti tautinę kultūrą, pažinti ir gerbti savo tautos istoriją. Vajauniškiai labai džiaugiasi 2017 m. pasiekimais – respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros 2017 ” iškovoję laureato vardą. Kolektyvo kredo: „Kolektyvas mūs ne jaunas, bet pasiutiškai vajaunas!“ (vajaunas –karingas).

Nuo 1999 m. metų „Aukso paukštė“ keliauja po Lietuvą, džiugindama senolius ir jaunus muzikantus, šokėjus ir dainininkus, savo sparnais apglėbianti aktorius, dūdorius, folkloro atlikėjus. Šiais metais Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas paskyrė meno kolektyvų ir jų vadovų metų apdovanojimą „Geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas“ kolektyvui „Vajaunas“. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius bei kolektyvus, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus.

„Tai labai džiugi naujiena tiek man, tiek visam kolektyvui bei buvusiems kolektyvo nariams. Būti pripažintam geriausiu – neeilinis ir nedažnai pasikartojantis įvykis. Juolab, kad prizo steigėjai pažymėjo, jog šis apdovanojimas skiriamas už ilgalaikę, vaisingą ir kryptingą kolektyvo meninę veiklą, laimėtas prizines vietas. Labai smagu, kad mūsų pastangos buvo pastebėtos ir įvertintos. Tikimės, kad šis aukštas įvertinimas įkvėps dar platesniam kūrybiniam polėkiui, naujoms idėjoms, suteiks dar daugiau jėgų ir energijos joms įgyvendinti“ – sako kolektyvo vadovė Ligita Gediminienė.

Oficiali „ Aukso paukštės“ įteikimo ceremonija vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close