Teatro šventė „Kalba gimtoji lūposna įdėta“

Šiuolaikinė mokykla turi ugdyti žmogų, pasitikintį savo kūrybinėmis galiomis, gebantį kelti naujas idėjas ir jas realizuoti. Šiuos tikslus realizuoti padeda mokinių įvairiapusė kūrybinė  veikla. „Žiburio“ gimnazija yra ne tik mokslo ir ugdymo įstaiga, bet  kultūros ir meno židinys. Nuo pat gimnazijos įkūrimo dienos čia veikia moksleiviškas teatras, jam vadovauja teatro  mokytoja metodininkė Alma Vaišnienė. Šiais mokslo metais teatro kolektyvas parengė pagal B. Šo „Pigmalioną“ improvizaciją, skirtą Europos kalbų dienai, dzūkų tarme Advento ir Kalėdų renginį,  Gimnazijos 95-čiui teatralizuotą spektaklį  „Chemijos pamoka „Žiburio“ gimnazijoje“, kurioje prisiminti mokyklos rezistencijos ir sovietiniai laikai.

Kovo 20 d. minėjome Tarptautinę teatro dieną. Jai buvo skirta šventė „Kalba gimtoji lūposna įdėta“.Renginį pradėjo Teatro mokytoja metodininkė A. Vaišnienė ir lietuvių mokytoja metodininkė S. Vanžodienė. Mokytojos kalbėjo apie lietuvių teatro svarbą, kuriant Lietuvos  kultūrinį gyvenimą ir saugant gimtąją kalbą. Didelį kultūrinį indėlį į tautos literatūrinį ir kūrybinį palikimą įnešė Šatrijos Ragana (Marija Pečkauskaitė). Jos pjesę „Nepasisekė Marytei“  pastatė gimnazijos moksleiviškas teatras. Mokiniai įtaigiai parodė XX a. pr. tautinę ir politinę situaciją,  atskleidė lietuvių tautos lenkinimo problemas, kurios aktualios ir šiandien. Visus sužavėjo aktoriai  S. Bendaravičiūtė, A. Žurauskaitė, G. Dilininkaitytė, P. Alekšiūnaitė, P. Paulonytė, M. Mažeika ir kt.

Antroje šventės dalyje III kl. mokiniai papasakojo apie lietuvių teatro istoriją, kuri prasidėjo dar XVI a. Vilniaus universitete lotynų kalba, teatro tradicijos gražiai buvo pratęstos Spaudos draudimo laikotarpiu, tik jau lietuvių kalba. I-asis lietuviškas spektaklis įvyko Palangoje, tai buvo Keturakio pjesė „Amerika pirtyje“, kuri vaidinama ir šiandien. Mokiniai prisiminė, kad ne tik knygnešiai prisidėjo prie gimtosios kalbos išsaugojimo, bet ir Klojimo teatrai, litvomanų  kultūrinė veikla, kurioje aktyviai dalyvavo ir lietuvių vaikų dramaturgijos pradininkė Šatrijos Ragana.

Šventę baigė mokytojos, palinkėdamos mylėti, saugoti , puoselėti ir gerbti lietuvių gimtąją kalbą, nes ji didžiausias tautos turtas.

Snieguolė Vanžodienė, „Žiburio“ gimnazijos mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close