Draudžiama žvejyba masalui naudojant gyvą žuvelę

Gyva ar negyva žuvele gaudomos plėšriosios žuvys: lydekos, starkiai, salačiai, šamai, ešeriai, šapalai ir kt. Tam tikslui naudojamos meškerės, šakotinės ir skrituliai.

Aplinkosaugininkai žvejams mėgėjams primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos draudžia žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę.

Kodėl draudžiama masalui naudoti gyvą žuvelę? Mokslininkai teigia, kad draudimas žvejoti žiemą su gyva žuvele buvo įvestas, siekiant apsaugoti nerštui besiruošiančias lydekas. Su gyvu masalu labai lengva privilioti plėšrūnes, o dirbtiniu masalu jas privilioti sunku. Žvejojant ant ledo bei pastoviai keičiant žvejybos vietą ir perstatant skritulius, vėliavėles bei naudojant gyvą masalą, lydekos greitai išgaudomos.

Taip pat primename, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama gaudyti lydekas, kadangi prasideda lydekų nerštas. Būtent šiuo laikotarpiu padaroma didžiausia žala lydekų ištekliams, sunaikinama ne tik pagauta lydeka, bet ir jos ikrai.

Informuojame, kad lydekų gaudymas draudimo laikotarpiu panaudojant mėgėjiškos žūklės įrankius, taip pat ir panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 str. 4 dalį užtraukia baudą nuo 120 iki 300 eurų, su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjams už neteisėtai sugautą kiekvieną lydeką teks atlyginti 158 eurų žalą gamtai.

Raginame gyventojus nebūti abejingais ir esant įtarimams, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai informuoti Alytaus RAAD Prienų agentūrą tel. (8-319) 61733 (darbo valandomis) arba tel. 112

 

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento

Prienų agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close