Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje – naujas Erasmus+KA2 projektas

                Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje – naujas Erasmus+KA2 projektas „Y.E.A.H.“–„Young Europeans – Active & Healthy“ (YEAH- Jauni Europiečiai: aktyvūs ir sveiki). Projekto veiklomis ketinama atkreipti jame dalyvaujančių šalių mokinių, darbuotojų ir vietos bendruomenių dėmesį į sporto, fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos svarbą.

                 Projekto tikslas – ugdyti mokinių bendravimo kompetencijas, skiepyti pagarbą ir toleranciją skirtingų kalbų ir kultūrų žmonėms, mokyti geriau suprasti, kaip įvairus pasaulis veikia kartu, taip pat pagilinti sveikos mitybos, aktyvaus gyvenimo būdo žinias. Projektas suteiks galimybę kurti draugiškus ir prasmingus santykius su partnerių mokyklomis, motyvuos mokinius sveikai gyventi ir maitintis.

                         Projekte bus analizuojamos dvi temos: SPORTAS ir MITYBA.

Pirmaisiais projekto veiklų vykdymo metais mokiniai domėsis skirtingų šalių sportininkų pasiekimais, senovinėmis ir dabar populiariomis sporto šakomis ir sportiniais žaidimais, olimpinių žaidynių tradicijomis, giliau supras ir galės įvertinti savo fizinę ir sveikatos būklę.

Antrieji projekto metai bus skiriami sveikos mitybos temai. Šalių partnerių mokyklų mokiniai turės galimybę sudėlioti savo mokyklos receptų knygą.

                         Šis projektas suteiks mokiniams galimybę plėtoti savo anglų kalbos žinias. Bus praturtintos mokinių žinios apie kitų šalių tradicijas ir kultūrą.

                         Spalio 1–6 dienomis buvo surengtas įžanginis projekto partnerių mokyklų iš Latvijos, Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos atstovų susitikimas koordinuojančioje projektą Liublino (Lenkija) mokykloje. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijai susitikime atstovavo direktorė Irena Tarasevičienė ir projekto paraišką parengusi anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja. Savaitę trukusiame susitikime buvo aptarti projekto tikslai, pasidalintos veiklos, suderintas projekto mobilumų grafikas, parengtas veiklų planas. Visų šalių mokyklų partnerių atstovai turėjo galimybę pristatyti savo mokyklas. Susitikime buvo suplanuota, kad Prienų „Ąžuolo“ progimnazija pirmoji gruodžio mėnesį organizuos bendrą projektinių veiklų partnerių mokyklų mokinių ir mokytojų atstovų susitikimą.

                         Gruodžio 10–16 dienomis Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje įvyko antrasis tarptautinio  „Erasmus+“ 2 programos pagrindinio veiksmo (KA219) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto dalyvių susitikimas. Į Prienus atvyko po 3 mokinius ir 2 mokytojus iš Lenkijos ir Latvijos bei po 2 mokinius ir 2 mokytojus iš Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos. Susitikimo veiklose dalyvavo ir 17 „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių, 11 mokinių šeimose svečiavosi jų bendraamžiai. Mūsų mokykla yra sveikatą stiprinanti mokykla, todėl šita projekto tema tikrai labai aktuali ir įdomi mokiniams.

                         Pirmąją susitikimo dieną pradėjome Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Šventė vyko pagal visas olimpinių žaidynių tradicijas. Vėliau mokiniai pristatė savo mokyklų sportinį gyvenimą. Šita veikla turėjo didelę pridėtinę vertę – Europos tradicijų ir jausmo, kad priklausai plačiajai europinei visuomenei, vystymas. Tą pačią dieną įvyko koordinatorių ir mokytojų susitikimas, kurio metu pristatėme mokyklų projekto internetinius puslapius ir mokymo sistemas.

Vakare visi svečiai apžiūrėjo Prienų muziejaus ekspoziciją ir dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias į mūsų namus“.

                         Projekto svečiai kartu su mūsų mokyklos mokiniais dalyvavo pirmose pamokose. Didelio susidomėjimo sulaukė aktyvios pertraukos, kurias vedė geriausiai pasiruošusių klasių mokiniai. Taip moksleiviai integruojasi į vietos visuomenę, pristato savo mokyklas, miestus ir parodo save. Nepamiršta buvo ir autografų siena, visi stengėsi kuo vaizdingiau palikti prisiminimą apie save. Po pietų mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, jų žinios apie olimpinį judėjimą, jo istoriją ir šaknis buvo patikrintos interaktyvaus klausimyno metu. Vėliau mokiniai, dailės mokytojos padedami, vėlė olimpinius žiedus ir pasigamino dovanų olimpinę vėliavą.

                         Mokytojai su malonumu išklausė Portugalijos eTwinning ambasadorės Danielos pranešimą apie ICT metodų ir įrankių naudojimą žinių vertinimui. Manome, kad mokytojai panaudos naujus metodus, įgytus projekto darbe, ir keis mokinių vertinimo būdus klasėje. Mokytojai praplėtė savo žinias apie Europos mokymo sistemas, jų privalumus ir trūkumus, pasidalino sėkmingais sprendimais.

                         Kartu su projekto svečiais lankėmės Kaune, Lietuvos sporto bei karo muziejuose, kur su didžiausiu susidomėjimu apžiūrėjome ekspozicijas ir klausėmės gido pasakojimo. Didžiavomės savo šalies sporto paveldu, olimpiniais, pasauliniais ir europiniais pasiekimais.

                         Didžiąją dalį veiklų sudarė sportiniai užsiėmimai. Kūno kultūros mokytojai buvo paruošę įvairias senovės Graikijos olimpines rungtis, o jose aktyviai dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje koncertavo mokyklos mokiniai, buvo apdovanoti visi projekto dalyviai.

                Paskutinė susitikimo diena buvo skirta pažinčiai su šalimi. Aplankėme Trakus, dalyvavome edukacinėje programoje „Šokolado gamyba“, o vėliau gidas mus supažindino su šalies kultūriniu paveldu – parodė Vilniaus senamiestį.

                Susitikimo metu visos komandos patikslino projekto veiklas, vizitų atskirose šalyse datas, aptarė veiklų ir vizitų vykdymo organizacinius klausimus. Projektinio susitikimo metu užsimezgė daug naujų draugysčių. Paklausus Andriaus ir Nojos, kas labiausiai patiko, jie atsakė – bendravimas. Pasak jų, svarbiausia – kad projekto dalyviai buvo kartu nuo ryto iki vakaro. Arnas, Gabrielė ir Sintija kalbėjo, kad projektinė veikla, ypač sportinės veiklos, labai patiko, jie pasidarė drąsesni, pagilino savo anglų kalbos žinias ir praplėtė akiratį.

                Kitas susitikimas vyks gegužės mėnesį Ispanijoje.

Adelė Berezovskaja, Danguolė Gribinienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close