home Laisvalaikis Kininis ličis

Kininis ličis

Iš pietryčių Azijos valstybių (Kinija, Vietnamas, Indonezija, Filipinai), Indijos, Izraelio, Tailando ar Pietų Afrikos į mūsų parduotuves atkeliaujantys kininio ličio (lot. Litchichinensis)vaisiai yra apvalūs ar kiek ovalūs, slyvos dydžio (apie 3 cm diametro). Jų apyvaisį gaubia rausvas, kartais ryškiai raudonas, o nokstant iki rudumo patamsėjantis kietokas, tačiau lengvai nuimamas žvynuotas lukštas.

 

Ant iki 9 metrų išaugančio ir visad žaliuojančio medžio augantys vaisiai susitelkę kekėmis, todėl jie dar vadinami vynuogėmis kietu apvalkalu.

Ličių valgomoji dalis – baltas, sultingas, maloniai rūgštoko, šiek tiek muskatą primenančio skonio ir labai švelnaus kvapo apyvaisis. Jo viduje yra tamsiai ruda nevalgoma sėkla. Ličiuose yra daug vitamino C, 100 g minkštimo rasime 0,9 g baltymų, 0,3 g riebalų, 16,8 g vertingų angliavandenių bei 0,5 g mineralinių medžiagų – kalio, kalcio, magnio, fosforo, geležies.

Dažniausiai ličiai valgomi švieži, prieš vartojimą patartina atšaldyti. Suvartoti reikia greitai, nes kambario temperatūroje jie pradeda gesti jau po 2–3 dienų.

Šie vaisiai pagardina vaisių ir daržovių salotas. Tinka su ananasais, kiviais, bananais, apelsinais. Ličių galima dėti į jogurtus, ledus, nekeptus vaisinius tortus, patiekti su plakta grietinėle. Kinų virtuvėje jie derinami su mėsos valgiais.

Iš ličių galima spausti sultis – jos tirštokos ir tinka patiekti prie paukštienos valgių ar žuvų patiekalų. Taip pat galima virti džemus ir marmeladus, gaminti specifinio skonio vyną, o turint daugiau – užšaldyti. Tačiau konservuojami vaisiai netenka savo nepakartojamo kvapo. Rytų medicina mini, kad ličiuose esančios veikliosios medžiagos stimuliuoja inkstų ir kepenų, valančių kraują, darbą. Sergantiesiems tuberkulioze, astma, bronchitu ličiuose esančios medžiagos palengvina kvėpavimą. Taip pat manoma, kad ličiai padeda normalizuoti cukraus kiekį kraujyje sergant diabetu ar hipoglikemija. Jie mažina ir kraujo spaudimą: pakanka per dieną suvalgyti10 vaisiukų, kad pagerėtų savijauta.

Manoma, kad vartojant ličius išsivalo skrandis ir žarnynas, dėl to pagerėja virškinimas bei medžiagų apykaita.

 

Japonijos mokslininkai nustatė, kad ličiai degina riebalus.

Kinijoje litis ir citrinvytis (lot.Schisandra), derinami su kitais augalais, laikomi veiksmingais pagalbininkais gydant onkologines ligas.