Geriausiai padeda paprastos priemonės

Dabar yra įvairiausių cheminių priemonių ne tik skalbimui, balinimui, bet ir valymui. Tik ne visų kokybė atitinka kainą ir mūsų lūkesčius. Kai kuriuos darbus gali palengvinti labai paprastos, seniau naudotos ir išbandytos priemonės.

Atkimšite kriauklę. Jeigu užsikimšo plautuvė, jums padės actas. Į kriauklę įberkite 0,5 stiklinės sodos ir užpilkite stikline acto. Mišinys pradės putoti ir šnypšti, o po to nurims. Tada paleiskite vandenį, kad išplautų nešvarumus.

Naikina nemalonius kvapus. Nemalonius kvapus šiukšliadėžėje taip pat padės pašalinti actas. Duonos riekę išmirkykite acte, dėkite ant servetėlės ir palikite ant šiukšlių kibiro dugno visai nakčiai. Duona ir actas sugeria visą nemalonų kvapą lyg kempinė. Tai galima panaudoti ir kitoms nemalonius kvapus skleidžiančioms vietoms neutralizuoti.

Pašalins nešvarumus.Acto mišinys pašalins įvairius nešvarumus nuo minkštų baldų ar automobilio sėdynių. Į buteliuką su purkštuku pilkite 1/3 acto, 2/3 vandens ir porą lašų indų ploviklio. Gerai išplakę turėsite universalų valiklį, kuris padės pašalinti beveik visus nešvarumus namuose.

Drabužių lyginimas be lygintuvo. Jeigu reikia greitai sutvarkyti drabužius, o lygintuvo neturite, jums padės mišinys iš 1 dalies acto ir 3 dalių vandens, supiltas į buteliuką su purkštuku. Nupurkštas šiuo tirpalu drabužis po poros minučių bus lyg ką tik išlygintas.

Pailgins skintų gėlių žydėjimą. Į vandenį įpilkite nedidelį kiekį obuolių acto, tirpalą šiek tiek suplakite ir tada į jį merkite puokštę, tokiu būdu pratęsdami jos gyvenimą.

Nuvalys stiklus. Šiek tiek acto ir švelni mikropluošto pašluostė padės švariai nuvalyti stiklinius paviršius, langų ar akinių stiklus.

Actas padės išvalyti prisvilusias maisto dėmes keptuvėje. Į nešvarią keptuvę įpilkite šiek tiek acto, tada pilkite daugiau vandens ir laikykite ant kaitros, kol tirpalas ims virti. Praėjus vos penkioms minutėms svilėsiai išnyks kartu su burbuliukais

Soda puikiai pašalina bet kokias dėmes. Į dubenį su vandeniu įdėkite šaukštelį sodos, pamerkite drabužį ir palikite 30-čiai minučių. O tada išskalbkite skalbimo mašinoje reikiamu režimu.

Panaudokite garstyčias. Virtuvės rankšluosčius ir panašius daiktus, kur daug riebalų dėmių, gerai išskalbia garstyčios. 2 valgomuosius šaukštus garstyčių miltelių ištirpinkite litre karšto vandens ir leiskite nusistovėti. Perkoškite, praskieskite reikiamu vandens kiekiu ir užmerkite rankšluosčius ir palikite per naktį. Kitą dieną skalbkite skalbimo mašinoje arba rankomis.

Pagelbės amoniakas. Balti drabužiai taps baltesni, o rankšluosčiai pabals ir bus švarūs, jeigu prieš skalbiant kartu su skalbimo milteliais įpilsite ir amoniako. Po šios procedūros net ir seni skalbiniai „atjaunės“. Jei labai pageltę, gali prireikti kelių tokių skalbimų.

Panaudokite amoniaką ir vandenilio peroksidą. Šilkinius ir vilnonius drabužius užmerkite tokiame tirpale: 10 litrų vandens, 50 g skalbimo miltelių, 6 valgomieji šaukštai druskos, valgomasis šaukštas amoniako ir tiek pat 3 proc. vandenilio peroksido. Palaikykite šiame tirpale maždaug 5 valandas, po to skalbkite delikataus skalbimo režimu.

Prieš kojų grybelį – boro rūgštis. Puskojines ir kojines galima užmerkti šiltame vandenyje, įberti 2 valgomuosius šaukštus boro rūgšties – tai puiki profilaktinė priemonė prieš grybelį. Taip galima balinti ir marškinėlius. Po to skalbti įprastu režimu.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close